ZAMAN ŞİMDİKİ ZAMAN

ZAMANI ZAMANSIZ PARÇALARLA DURDURUN

Moda artık güncel tutulamayacak kadar hızlı değişiyor. Artık bir giydiğimizi bir daha giyemeyecek kadar çok seçeneğimiz ve çeşitliliğimiz var. Bu kadar değişen ve artan moda trendleri içinde bile stil sahibi olabilmeniz için önemli olan elinizde çok sayıda parçanın olması değil, doğru parçaları doğru şekilde değerlendirmeniz. Satın aldığımız parçalar bir kere giymenin ötesinde olmalı. Hatta aldığınız parçanın en az 3 look’a uygun olacak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz, çok fazla parça sadece kafa karışıklığına neden olacaktır. Dikkat ederseniz dolabımız ne kadar dolu olursa olsun elimiz her zaman aynı parçalara gider. Çünkü onlar her şeyle oluyordur ve her durumda giyilebilirliği vardır. Bunun için her kadının sahip olması gereken zamansız parçalar da dediğimiz bazı parçalar vardır. Bunları asla modası geçemeyecek, her ortama uyarlanabilecek ve kurtarıcı olarak tanımlayabiliriz. Mesela beyaz bir gömlek, vücut tipinize uygun bir jean, beyaz bir tişört, siyah bir elbise ve minimal aksesuarlar gibi.

Vücut tipinize ve  tabi ki de tarzınıza uygun sizi zarif gösterecek ve her durumu kurtarabilecek siyah bir elbise dolabınızda bulunmalı. Bu siyah elbiseyi gün içinde spor ayakkabılarla, iş hayatınızda babet ve botlarla, akşam davetlerinde ise stiletto veya topuklu çizmelerle giyerek günün her saatine uygun hale getirebilirsiniz. Acil bir görüşmenizde bile elinizin altında sizi kurtaracak kıyafetiniz tabi ki de bu siyah elbiseniz olacak.

Asla modası geçmeyecek kıyafetlerden biri de beyaz gömlekler. Geçmiş dönemlere baktığımız zaman Bridget Bardot, Marilyn Monroe, Leydi Diana gibi yaşadıkları zamanın stil ikonu sayılan kadınların hepsinin bir beyaz gömlekle geçmişi mutlaka vardır. Bu parçayı denimler, takımlar ve etekler gibi spordan klasiğe çok sayıda farklı tarzla birleştirip kullanabilirsiniz.

Günümüzde herkesin dolabında favori bir jeani vardır. Burada farketmediğiniz o jeanin aslında dolabınızın zamansız parçası olduğu ve sizin onu uzun zamandır bir sürü farklı şekilde giydiğinizdir. Tabi ki jeanin de değişen ve zaman içinde farklılaşan bir modası var. Zaman içerisinde mom, boyfriend, skinny jeanler, ispanyol paçalar, düşük beller, yüksek beller ve daha bir sürü şekilde çeşitlense de önemli olan vücut tipinize uygun olması. Zaten doğru jeani bulduğunuz zaman o sizin için zamansız parça olmuş olacaktır.

İster geniş ister dar kesim olsun, ister sporda giyilecek isterse akşama uyarlanacak olsun, düz beyaz bir tişörte herkesin ihtiyacı vardır. Gösterişten hoşlanan bir kadın beyaz tişörtünü büyük halka küpeleri ve kırmızı rujuyla, zarif görünmek isteyen bir kadın ise aynı beyaz tişörtü inci küpeleriyle tamamlayarak kullanabilir. Bu yüzden basit bir beyaz tişört aslında zamansız parçaların içinde yer alır.

Tabi ki kıyafetlerimizi hareketlendirmek için aksesuarlara ihtiyacımız var. Minimal takılar her zaman sizi daha zarif gösterecek ve her durumda kullanılabilir olacaktır. Bazı kolyeler, tarzınıza uygun yüzükler, küpeler gibi aksesuarların yanı sıra yüz tipinize uygun güneş gözlükleri stilinizi tamamlayacaktır.

Bu yazının etiketleri
, ,
More from Sıla Ceren Özyurt

ZAMAN ŞİMDİKİ ZAMAN

ZAMANI ZAMANSIZ PARÇALARLA DURDURUN Moda artık güncel tutulamayacak kadar hızlı değişiyor. Artık...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.