YILIN EN IŞILTILI ZAMANI

Kış mevsiminin en güzel zamanı kuşkusuz ki yılbaşı zamanı. Sokakların ışıltısı, mağazaların süslenmesi, yeni yıl moduna girilmesi, yeni dilekler, yeni umutlar derken yeni yıl hepimiz için bir şeylerin başlangıcı olur.

Yeni yıl partileri de artık bu zamanın geleneği haline geldi. İster evde, isterseniz otelde veya partide de olsak her zaman iyi görünmek isteriz. 

Bu sene yine pullar payetler kadifeler ve ışıltılar partilerin vazgeçilmezi oluyor. Yılbaşı gecesi hepimiz abartmaktan çekinmiyoruz ve bence bu geceye abartı çok yakışıyor. Kimi elbiseyle abartmayı severken kimi sade bir elbiseyi aksesuarla şımartmayı seviyor.

Tek parça sade mini bir elbiseyi ışıltılı bir file çorapla geceye hazırlayabilirsiniz. Ayakkabı olarak topuklu bir bot veya tercihinize göre topuklu bir stiletto ile giyebilirsiniz. Bu sade elbiseye abartılı bir göz makyajı da gider sade bir göz makyajı ile güzel bir kırmızı rujla da hareketlendirebilirsiniz. Tercih tabi ki stilinize bağlı.

Payetli elbiseler de bu geceye yakışan seçenekler arasında. Özellikle zümrüt yeşili, altın rengi, gri ve tabii ki siyahı. Payetli elbise giydiğinizde makyajınızı dengelemenizi öneririm ten rengi dudaklara elbisenizin tonlarında göz makyajı ya da tam tersi gösterişli bir ruj kullanmak isterseniz sade bir rimelle dengeyi sağlayabilirsiniz. Tek bantlı ten ayakkabılar ve siyah ayakkabılarla tamamlamak yeterli olacaktır. Saçlarınızda çok harekete girmemenizi öneririm. Düz fönler veya çok hafif dalgalı saçlarla bütünlüğü daha iyi sağlarsınız.

Kadifeler payet kadar gösterişli olmayan ama asla sade kalmayıp gecenin hakkını verebilen kumaşlardan. Artık günlük kullanılmaya başlansa bile geceye daha çok yakıştığını düşünüyorum. Kadife bir elbiseyi siyah bantlı ayakkabı ve stiletto gibi herkeste bulunan aksesuarlarla geceye kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Bu sene hepimizin gözümüzü doldurduğu leoparı OZ Story markası kadifeyle sadeleştirip çok güzel parçalar tasarlamış. Bakmanızı öneririm. 

Elbiselerden çok hoşlanmıyorsanız veya pantolon tercih edenlerdenseniz özellikle bu senenin trendlerinden balıkçı yaka tül bluzlar ve yüksel bel pantolonları da düşünebilirsiniz. Takılar ve gösterişli makyajlarla fark yaratabilirsiniz.

Yeni yılın size her anlamda güzellik katmasını dilerim. 

More from Sıla Ceren Özyurt

ZAMAN ŞİMDİKİ ZAMAN

ZAMANI ZAMANSIZ PARÇALARLA DURDURUN Moda artık güncel tutulamayacak kadar hızlı değişiyor. Artık...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.