Yaşasın Yeni Yıl Geldi

Bu satırları yazdığım yılın adı 2017 ! Artık adı eski yıl ve onunla yollarımızı ayırmanın zamanı geldi. 2017’nin gerçekleşmemiş  hayallerinin 2018 ‘e devir teslim zamanıdır.

“Değişen ne ki bunca büyütüyoruz “diye düşünürüm her yılbaşında. O da her gün gibi 24 saat değil mi? Kasım’dan Aralık’a veya Ocak’tan Şubat’a geçmekten ne farkı var ki?

  Nedendir bu telaş?

 Adına yıl dediğimiz bir zaman dilimin süresi bugün doluyor ve yeni bir yılın 365 günü yeni sürprizleriyle, yeni beklentileriyle geliyor. İlk büyük umudumuz Milli Piyango… Bazılarımız büyük ikramiyenin hayallerini gizliden gizliye, bazılarımız çevresindekilere umut dağıtarak kuruyor…

Astrologlar her burca göre güzel günler vaat ediyor… Bazılarımız da bu vaadlere “ hadi inşallah “ diyerek kendini güzel günlerin mutluluğuna kaptırıyor.

Kısa süreliğine hayat durmuş, tüm yaşam yeni yılı kutlama telaşına girmiş durumda. Sokaklar, vitrinler ışıl ışıl… Yeni yılın, yeni umutların duygu seliyle güzel dileklerini daha çok insana ulaştırabilmek için  whatsapp gruplarında hummalı bir mesaj trafiği var. Ne kadar kafiyeli, anlamlı kelimeler ve özlü sözler kullanırsak sanki dilekler hemen kabul olacakmış hissine kapılıyor insan!

Aydınlanan her yeni gün yeni umutların habercisidir halbuki ! Mesele doğan her güneşin, her gün gökyüzüne yaydığı taze umutları toplayabilmektedir. Neden bir güne toplarız ki umut depolamayı? Yılın diğer günlerinde kendinizi endişelendirecek, uykularınızı kaçıracak kaygılardan bıkmadınız mı? Bırakın artık “bilmem kimin çiftliğinde gezen tavuğun yumurtası mı daha sağlıklı yoksa köşe mandıra da satılan gezen tavuğun mu? ” diye düşünmeyi. Tavuğu balkonda siz yetiştiremiyorsanız eğer  bırakın müdahale edemeyeceklerinize endişelenmeyi! Kaygılarla sağlığınıza daha fazla zarar vermeyin.

Haydi,  rafa kaldırdığın umut dolu hayallerinin kapağını aç!
Cesur adımlar atmak, yeni kararlar almak için yılbaşını bekleme!
Çünkü bazı kararlar almadıkça değişecek çok ta bir şey yok hayatında!

Her günü ayrı güzellikte umutlar barındıran musmutlu bir yıl diyorum hepinize…

Sevgiyle kalın,

                       

More from Bengi Birgi

Eylül Sarıdır, Sıcaktır

Bir Eylül ayı daha tüm güzelliğiyle bitti. Eylül sarıdır, sıcaktır.. Eylül' de...
Devamı…

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.