Trend Giyim Denildiğinde Akla Gelen Ünlüler

Giyim tarzını belirli bir çizgiye oturtabilmek ve kendini ifade edebilmek oldukça zordur. Trend giyim akımlarına uyum sağlarken bunu yapabilmek ise gerçekten beceri gerektirir.

İnsanın kendine yakışanı giymesinin adının moda olduğu günümüzde insanın kendini yansıtması da gerekiyor. Kendi tarzını trend giyim haline getirebilmek ya da trend giyim unsurları ile harmanlayabilmek her zaman göz alıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Moda ikonu olmak herkes için mümkün olmasa da insan kendi sosyal çevresinde kendi tarzı ile kendini ifade edebilmeli. Moda ikonları dünyanın moda gündeminde trend olanlardan bir noktaya kadar etkileniyor. Bir noktadan sonra ise kendilerine has dokunuşları ile kendi moda trendlerini yaratabiliyorlar.

ozbeozcom-trend-giyim-mary-ashley-olsen

Vintage Enerjisi Genç Trend ile Buluşuyor

Mary – Kate ve Ashley Olsen kardeşler günümüzün en genç stil ikonları olarak tanıtılıyor. Gençliklerinden beklenmeyen bir şekilde vintage moda akımından etkilenen ikizler oldukça orijinal bir stil sahibi. Nadir bulunan vintage parçalar ile modern kıyafetleri kombinleyen Olsen kardeşlerin taklit edilemez stili onların ikon olmasının en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Vintage akımı ilginizi çekiyorsa ilk bakışta dikkat çekmeyen pek çok dükkan ve antikacı sizin için rahatlıkla keyifli bir podyuma dönüşebilir. Olsen kardeşler vintage parçaları kombinlerken günümüzün trend giyim önerilerini kullanmayı ihmal etmiyor. Nadir parçaların aynı ton renklerle değil farklı tonlarla kombinleyerek öne çıkaran ikizlerin yarattığı etki dünyanın pek çok yerinde takip ediliyor.

ozbeozcom-trend-giyim-sarah-jessica-parker

Görkemli Trend Giyim Kraliçesi: SJP

Sarah Jessica Parker denildiğinde akla gelenler arasında Jimmy Cho ayakkabılar ilk sırada yer alıyor. Oldukça salaş ve sıradan parçaları bile göz alıcı bir şekilde taşıyan SJP’nin sırrı ise sade renk ve modele sahip tasarımların aşırı noktalarının olmasından geçiyor. Doğal tonlarda salaş bir ceket herkesin kolayca bulabileceği bir parçalar arasında yer alıyor olabilir. Ancak Sarah Jessica Parker’ın kombininde oldukça uzun ve geniş kalıplı bir ceket görkemli bir parçaya dönüşebiliyor. SJP’nin trend giyim için en güçlü silahı ilginç bir şekilde saçları diyebiliriz. Doğal sarışın olmayanlarda sarı saçın ucuz duracağına dair kalıplaşan yanılgıyı kıran ünlü oyuncu bu sayede pek çok kadına ilham kaynağı oluyor. Degrade saçları ile herkese örnek olan SJP’nin trend giyim için vazgeçilmez aksesuarı ise her daim güçlü duran saçları.

ozbeozcom-trend-giyim-kate-middleton

Sadeliğin Zarafeti Kraliyet Ailesinden Geliyor

Prenses Kate, modaseverlerin ve dünya basının gözünü hiç ayırmadığı bir isimler arasında yer alıyor. Kraliyet ailesini temsil eden genç kadının stili gerçekten bir prensese ait olduğunu her yerde belli ediyor. Dozunda dekolteler kullanmayı tercih eden Kate’in elbise ve etek boyu tercihleri de oldukça yerinde oluyor. Ne kraliyetin ağırlığı ne de gençliğin uçarılığını gösteren tercihler yapan Kate Middleton dikkatleri kolayca üzerinde toplayabiliyor. Trend giyim önerilerinde seçimini sadelikten kullanan prenses aksesuar kullanımında oldukça başarılı. Doğal tonlarda bir elbiseyi ufak bir şapka ile tamamlayarak kraliyet havasını yakalayan prensesin duruşu pek çok insana ilham veriyor.

Sürekli değişen moda trendi ne olursa olsun dünyanın en şık kadınlarının her zaman kendilerinden bir parça ile kıyafetlerini tamamladığı gerçeği hiçbir zaman değişmeyecek. Gündemi takip ederken kendi şıklığından ödün vermeden giyinmeyi tercih edenler her zaman moda ikonu olmayı başarıyor.

Tarz olmanın”ben” olmak olduğu dünyada çirkin ördekten kuğuya dönüşme hikayesine sahip bir ikonun moda tercihlerini incelediğimiz yazımız size kendi trendinizi oluşturma konusunda çok önemli bilgiler verecek.

More from Sinem Özusta

Tasarımcıların Dramatik ilham Kaynağı: Alexander McQueen

Sekiz yılda gelen dört yılın tasarımcısı ödülü ve Alexander McQueen. İnişli çıkışlı...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.