Sonbahar / Kış Sezonunun Vazgeçilmezleri

Big Four bitti, dünya genelinde bir akım halinde devam eden fashion week organizasyonları yeni sezonun trendlerini tanıttı. Bize kalan ise geçtiğimiz bahar aylarından beri kafamızı kurcalayan bu Sonbahar / Kış sezonunda neler giyeceğimiz ve dolaplarımızı nasıl şekillendireceğimiz oldu.

 

1

Geçen Sezonun Trendi Deri Devam Ediyor

2015-2016 sezonunda çok fazla kullanılan deri binici çizmelerinden gelen deri etkisi bu sezonda devam ediyor. Binici çizmeleri daha az göreceğimiz yeni sezonda maskülen ayakkabı tasarımları ön plana çıkıyor. Bağcıklı ayakkabılar ve bootiler bu sezon en çok göreceğimiz ayakkabılar arasında yer alıyor. Platform topuklar yeni sezonda yerlerini ince topuklara bırakırken kıyafetlere yansıyan deri kullanımı ayakkabılarda ise yerini rugana bıraktı. Bu sezon feminen çizgiler daha feminen maskülen çizgiler ise daha maskülen oldukları Sonbahar/Kış sezonu için keskin çizgilerin ve çarpıcı detayların sezonu demek mümkün oluyor. Ayakkabılardan çantalara ve kıyafetlere geçiş yapan deri kullanımı özellikle keskin hatlı ve kutu görünümlü çantalarda ön plana çıkıyor.

2

Zıtların Uyumu

Yeni sezonda derinin önemli bir yeri olduğundan bahsettik ama ne kadar dikkat çekici olacağına değinmedik. Deri çok farklı aksesuarlar ve parçalar ile geniş bir yelpazede kullanıldığından dolayı bu sezon karşımıza nasıl çıkacağı merak konusuydu. Metaller eşliğinde sert bir imaj mı yoksa kadifeler eşliğinde gotik bir imaj mı çizeceği merak edilirken deri karşımıza olabilecek en naif şekli ile karşımıza çıkıyor. Trikolar, salaş hırkalar ile kullanılan deri detaylar bu yıl spor şıklığın en vazgeçilmez tamamlayıcısı oluyor. Kadife parçaları deriden bağımsız olarak kullanacağımız yeni sezonda bordo, lacivert ve siyah kadifenin gözde renkleri olarak karşımıza çıkıyor. Yaz modasının parlak renklerinin öne çıktığı yeni Sonbahar / Kış sezonunda kadifenin ağırlığı bu sayede daha da belirginleşmiş oluyor. Kendine has gösterişli bir görüntüsü olan kadife yeni sezonda feminen çizgilerin ne kadar keskin olduğunu gözler önüne seriyor. Işıltılardan ve taşlardan hoşlananlar büyük küçük fark etmeksizin her aksesuarı Sonbahar / Kış sezonunda rahatça kullanabiliyor.

3

Maskülen Taraf Ağır Basacak

Feminen çizgilerin uç noktalara doğru ilerlediğinden bahsettik ancak diğer tarafta da işler oldukça keskin çizgiler ile ilerliyor. Sezonun en çok öne çıkan parçaları arasında smokin ceketler ve takımlar yer alıyor. Kot ya da kumaş pantolonlar ile birlikte kullanılabilen smokin ceketler bu kışın en tarz kombinleri listesine girecek gibi gözüküyor. Etek – ceket veya etek – pantolon takımlar da en az smokin ceketler kadar ilgi çekecek. Yeni sezonda pantolonlar yüksek ve bol paça ya da dar ve kısa paçalı olarak karşımıza çıkıyor. Kısa ceketler bol paçaların uzun ceketler ise dar paçaların tamamlayıcısı oluyor. Etek – ceket takımlarda ise trendi yakalayan etek boyu diz altı olarak belirleniyor. Takım kullanmayı fazla maskülen bulanlar ceketlerin içine giyebilecekleri feminen parçalar ile dengeyi yakalayabilirler. Etek, ceket ve pantolonlardan farklı bir alternatif isteyenler için rahat kullanımlı elbiseler ön plana çıkıyor. Bol kesimli elbiseler İlkbahar / Yaz sezonunda sahip oldukları detayları yeni sezona da rahatlıkla taşıyorlar. Hatları kapatan ama volümlü olduğu için biraz kilolu gösteren elbiselerin bu yapısından kurtulmak için geniş kesim kemerler veya fularlar tercih ediliyor. Yaz sezonundan kalan saten elbiseler ise opak çoraplar ve bootiler ile yeni sezonda kendine hoş bir yer ediniyor.

More from Sinem Özusta

İş Kadınlarına Doğru Kombin Önerileri

Çalışma hayatı kadınlar için her zaman biraz daha zor olmuştur. Fiziksel ve...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.