Cadaloz’un Günlüğü: Şehirde Son Moda: Dişilik Kursları

Kişisel gelişim mi, dişisel gelişim mi derken son moda dişilik kurslarıyla dişisel gelişeceğimiz kesin. Kişisel gelişim biraz bekleyebilir.

Kızlaaaar! Evet, biz modern sindrellalar, pamuk prensesler, uyuyan güzeller kötü cadılarla az uğraşmadık, karanlık ormanlarda az savaş vermedik ve hala veriyoruz. Bu durumda elbette psikologların kapısını çalıyor beni ancak terapi paklar diyoruz. ŞOK ŞOK ŞOK! Dünya’da son “trend” dişilik, kutsal tanrıça, vahşi kadın, kundalini, tantra yoga kursları…

Batı dünyası her şeyi kendi tek başına yapabilen ‘süper kadın’ ile ‘mutfak kölesi’ olarak ikiye ayırdığı kadının kadınlıktan çıktığını fark etti. Ve kadınlığı fark edip kutsanması gerektiğini gördü. Elbette bizim ülkemizde de bu moda son derece hızlı yaygınlaşmış. Pek çok arkadaşım cinsel enerjilerini arttırmak için kundalini, tantra yoga, nefes, oryantal dans eğitimlerine katılıyor. ‘ARTIK MUTLU OLMAK İSTEYEN KADINLAR Kulübü’nden (ben ve en yakın arkadaşlarımdan oluşan süper NGO)  Çiçi (lakabı) geçen hafta neredeyse küçük bir servet ödeyerek Hawaii’de 5 günlük bir ‘Kutsal Dişi’ eğitimine katıldı. Çiçi benim canım ama ne yalan söyleyeyim çok imrendim sevgili arkadaşım.

Sonra oturdum düşündüm. Hey arkadaş bir fabrika ayarı varsa dönülmesi gereken ben de acilen dönmeliyim yani diye düşündüm. Neydi bu dişilik? Bizim atladığımız neydi? Bu neyin kafası? Bu neyin kursu kardeşim dedim? Peki, biz bu dişilik denen şeyi öğrendiğimizde hallolacak mıydı her şey? Dibe çöken her neyimiz varsa öz tadımızı bize vermeyen çalkalanmış ve tadımız tuzumuz yerine gelmiş olacak mıydı? Hadi onu da geçtim karşımızda çok yontulmamış bir odun varsa, bu bizim çok mu çok ‘dişi’ halimiz bir işe yarayacak mıydı?

Bütün kızlar benim evde toplandık. Terasımı güzelce yıkayıp, mumlar yaktım kızlara şahane bir ortam yaptım. Yakışıklıyla artık pek konuşmuyor, ama yine de tüm dedektiflik mesaimi onun üzerine harcamaya devam ediyordum. Yakışıklı kadar iyi yemek yapamadığım bir gerçekti, ama o gece aç kalmayacak şekilde her şeyi ayarladım.

Evet, Çiçi anlat bakalım dedik, şu kursta ne gördüysen anlat. O akşam bu konuşmanın o akşam bitemeyeceğini anladık. Ve Hawaii’li şaman hocalarından birinin verdiği CD’yi koyarak kendimizden geçercesine dans ettik.

Sesi yakışıklının rahatça duyabileceği şekilde açarak.

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Travmamı Seveyim

Cadaloz ve Günlüğü olarak travmaları değiştiren, yok eden ve insanı hafifleten bir...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.