Ödem Atmak İçin Neler Yapabiliriz?

Ödem nedir?’ Sorusunu  kısaca vücudun  fazladan su tutması (şişlik) şeklinde  tanımlayabiliriz.
Etrafımızda duyduğumuz cümlelerdir. “Of! Bugün çok şişim, parmaklarımdan yüzük çıkmıyor.” “Hiç bir kıyafetimin içine olmuyorum” gibi söylemlerin sebebi genelde ödemdir. Daha çok göz kapakları olmak üzere bacaklar el ve ayaklarda gelişebilen ödem, vücut ağırlığında artış ve şişliklere yol açar ve oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Bitki ÇayıÖdemle anlık veya günlük olarak karşılaşabiliriz. Hamilelik dönemi, Regl dönemi menapoz fazla karbonhidrat tüketimi, kilo, yüksek miktarda tuz, şeker tüketimi, asitli ve alkollü içecekler, aşırı egzersiz, hareketsizlik,  mevsim geçişi, uyku düzensizliği (ortalama 7-8 saat uyku) gibi…

Ne kadar dikkat edilse de sosyal yaşamımız içerisinde ödem kaçınılmaz olabiliyor.

Peki vücudumuzdan ödemi atmak için neler yapabiliriz?

Önerilerim:
-Bol su tüketimi (günde 8 bardak); günlük su ihtiyacımızı karşılamadığımız taktirde vücut görevini yerine getirebilmek için kalan suyu depo eder. Dolayısıyla vücutta  ödem oluşumu  kaçınılmazdır.
-Ödemi söktüren lifli  gıdaları tercih etmeliyiz. Ananas, salatalık, kayısı, maydanoz, pırasa, yaban mersini, kiraz sapı, ( demleme) yulaf, yoğurt, kefir gibi  besinler tüketmeliyiz.
Vücut ve doku sağlığı yanı sıra ödem atılımını sağlamak için  lenf noktalarına doğru dolaşımı hızlandıran profesyonel lenfatik  el masajı yaptırabilirsiniz.

L Tea Atelier Bitki ÇaylarıVücudumuzdan bir türlü atamadığımız çoğumuzun başlıca problemi haline gelen  ödemlerimizden ve yavaş çalışan metabolizmamızı hızlandırmak için   organik bitki   çaylarından da destek alabiliriz.
Çok eski tarihlerden bu yana kullanılan bitki çaylarının içerdiği antioksidan özelliklerinden dolayı vücudumuza bir çok faydaları vardır. Zararlı toksinlerin hızlı bir şekilde atılımını sağlamaktadır. Tabi ki sağlıklı, güvenilir, doğal ve lezzetli olmalı. Özellikle % 100 doğal L TEA ATELIER ORGANİK özel harmanlanmış çayları tavsiye edebilirim. Denediğim en başarılı marka. Yaz kış soğuk sıcak olarak günde iki fincan tüketebilirsiniz.

Dinç kalmak, metabolizmayı hızlandırmak, bağışıklık sistemimi kuvvetlendirmek, ayrıca cilt ve vücut sağlığım için günlük yaşamımda detox adına olmazsa olmazlarımdandır.

More from Gülay Us

GÜNEŞ IŞINLARININ YAŞLANDIRAN ETKİSİNE DİKKAT…

               Cildimiz sadece içten değil dıştan da yaşlanma sürecine giren en...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.