MURAT ÖRGE: Tasarım Mobilya’da Özgünlüğün Temsilcisi

İdeallerini ve yaşamla ilgili beklentilerini gerçeğe dönüştürmek isteyen dostlar kazanmak amacıyla 2004 yılında kurulan Örge Home ‘un sahibi Murat Örge ile tasarım mobilya, modaya bakışı ve hobileri üzerine konuştuk.

murat-orge-giris

Tasarıma bakışınız?

Günümüzde tasarım, teknolojinin ilerlemesi sayesinde mevcut malzemelerin farklı yerde kullanılmasına; ve yeni malzeme seçeneklerini bize sunuyor. Bu da çok farklı yeni tasarımlar ve ürün seçenekleri ortaya çıkarıyor. Tüketici artık ürünlerde fonksiyonun yanında mutlaka tasarımı dikkate alıyor. Ayrıca artık çok adetli üretim sayesinde insanlar tasarıma daha rahat ulaşabiliyor. Ancak burada önemli olan artık tasarım mobilya ‘da tasarımın yanında kalitenin de çok büyük önem kazanması. Artık sadece tasarım veya sadece dayanıklılık bir ürünün  satışı için yeterli olmuyor.

murat-orge-icerik-2

”Bence yaratıcılık bazı kişilere verilmiş bir yetenek. Bir insanın yaratıcı olması için, bu yaşımıza kadar bizimle gelen bazı algılardan sıyrılıp farklı düşünmesi gerekir. Bunu başarabilen kişiler farklı tasarımlar ve farklı bakış açılarıyla hayatımıza yenilikler katmaktadır.”

Sizi siz yapan değerler, bu yolda hedefleriniz hayalleriniz neler?

Hedeflerimden bir tanesi bir İzmir markası olarak İstanbul’da mağaza açmaktı ki; geçen ay ilk mağazamızı açtık.  Bundan sonra önemli olan orada kalıcı olabilmek ve marka değerini yükselterek satış ağımızı genişletmek. Ama burada benim için en önemli olan butik ürün gamının dışına çıkmadan; hep aynı tasarım ve üretim kalitesini koruyarak yola devam etmek.

murat-orge-icerik-4

İç dekorasyon ve tasarım dünyası hakkında görüşleriniz nedir? Murat Örge ‘ye göre bu alanda da moda var mı?

İnsanlar bütün yorgunluğunu ve günün stresini evinde huzurlu olarak ve dinlenerek atmaktadır. O yüzden yaşadığı mekanın o kişiyi rahatlatıcı ve mutlu edecek biçimde tasarlanmış olması gerekmektedir. Bu da kişiden kişiye farklılıklar göstermekte, bunun sonucunda da farklı konseptler ortaya çıkmaktadır. Kimi insan modern bir evde kimi insan klasik bir evde mutlu olur. Bunun sonucunda da çok farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Bu tasarımlarda günden güne değişerek modayı oluşturmaktadır.

Her alanda da olduğu tabii ki dekorasyon dünyasında da moda var. Her tarzın ve ürünün zamana göre ve farklı malzemelere göre modası var. Mesela son yıllarda doğal malzemeler, mermer, masif ve taş gibi tasarımda kullanılıyor. Aslında bakarsanız bu moda bizleri eskiye götürüyor.

Murat Örge

Murat Örge ‘nin iş dışında hobileri neler?

Benim en büyük hobim sevdiklerim geçirdiğim güzel zamanlardır. Tabii ki bunun da en başında ailemle geçireceğim zaman, ondan sonra da sevdiğim dostlarımla yenecek keyifli bir yemek veya bir dostlarla güzel bir sohbet beni en mutlu eden şeylerdir. Onun dışında tabii ki de müzik,spor hobi olarak zevklerim. Üniversite yıllarımda Çeşme Paparazzi de hafta sonları hobi olarak DJ’lik yapıyordum ama iş hayatı başlayınca ona da son vermek zorunda kaldım.

Tasarım Mobilya Murat Örge
Özel Tasarım Mobilya Murat Örge

Erkek modasını takip ediyor musunuz?

Bence moda kendine yakışanı bilmek ve giymektir. Kalite ve rahatlık öncelikle tercihlerim arasında.

murat-orge-icerik-1

murat-orge-alisveris

 

More from Sinem Özusta

Sonbahar / Kış Sezonunun Vazgeçilmezleri

Big Four bitti, dünya genelinde bir akım halinde devam eden fashion week...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.