Mücevher Kadınlar, Mücevher Dostluklar

Erhan Özusta Exclusive Jewelry, yeni mağazasının açılışını özel bir sosyal sorumluluk projesi ile taçlandırdı. Erhan Özusta, dostluk ve kadın dayanışmasından yola çıkarak, toplumda kadın dayanışmasını desteklemek ve kadına yönelik şiddete dur demek için ‘Mücevher Kadınlar’ adı ile bir farkındalık kampanyası başlattı.

Erhan Özusta, meslekte 25 .yılını sürdürürken, yeni mağazasına özel bir açılış gerçekleştirdi. Özusta, müşteri ve dostlarını ağırladığı açılışta 2018 yılı boyunca sürdürecekleri ‘Mücevher Kadınlar’ adlı sosyal sorumluluk çalışmasını da tanıttı. “Mücevher Kadınlar” temalı özel bir koleksiyon hazırlayan Erhan Özusta, bu koleksiyonunu eşi Sinem Özusta’nın proje liderliğinde, kadın dayanışması ve dostluğa çağrı yapan bir çekim gerçekleştirdi. Fotoğraf çekimine Aslı Önder, Özlem Akgerman, Özge Kural ve Alev Çakaloğlu gönüllü elçilik yaptı.

Açılış lansmanında ‘Mücevher Kadınlar’ adlı koleksiyon, Erhan Özusta’nın yeni mağazasında satışa çıkarıldı. Koleksiyonun satış geliri, bir yıl süresince kadın dayanışması ve kadına yönelik şiddetle mücadele projelerine aktarılmak üzere fon oluşturacak.

“Mücevher Kadınlar, Mücevher Dosluklar”ı yakından inceleyelim.

Geçmişi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan mücevherler, kadının ışıltısının en ihtişamlı yansıması oldular var oluşlarından beri.

Kimi zaman aşkın bir sembolü, kimi zaman güzelliği taçlandıran pırıltılı bir dokunuş, kimi zamansa kadının gücünü ve özündeki cevheri yeryüzüne yansıttığı sihirli bir ayna gibi. Ama her zaman kadınların en yakın arkadaşı oldu mücevherler.

Ozbeoz Blog, bu kez tüm mücevher kadınlar ve mücevher dostluklar için kollarını sıvadı. Erhan Özusta Exclusive Jewelry ile birlikte gerçekleştirdiği ‘’Mücevher Kadınlar, Mücevher dostluklar’ projesiyle, her kadının bir mücevher kadar değerli, her mücevherin kadının değerini taçlandıran bir sembol olduğunu ve gerçek dostlukların paha biçilemez değerini anlatmak istedi.

Ozbeoz Blog yapım sponsorluğu ve organizatörlüğünde gerçekleştirilen “Mücevher Kadınlar, Mücevher Dostluklar” projesiyle Erhan Özusta Exclusive Jewelry; dostluk ve kadın dayanışmasından yola çıkarak toplumda kadın dayanışmasını desteklemek ve kadına yönelik şiddete dur demek için kolları sıvadı.

“Mücevher Kadınlar” temalı özel bir koleksiyon hazırlayan Erhan Özusta, bu koleksiyonunu eşi Sinem Özusta’nın proje liderliğinde, 5 yakın kız arkadaşı ile birlikte gerçekleştirdiği özel bir fotoğraf çekimi ile sundu. “Diamonds are Girls’ Best Friends” söyleminden ilham alarak mücevherle kadını bir arada sunan, dostluğa ve kadın dayanışmasına vurgu yapan bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Bu görsel çalışmada kadını güzel, özgüvenli, samimi ve mutlu; yani hak ettiği şekilde göstererek kadına yönelik şiddete ajitasyon içermeyen bir bakış açısıyla yaklaşıldı ve bu yönde farkındalığın yaratılması hedeflendi. Erhan Özusta Exclusive Jewelry mağazasında 13 Şubat itibariyle satışa sunulacak olan“Mücevher Kadınlar” koleksiyonunun satış gelirinin bir bölümü ise kadına şiddetle mücadele projelerine bağışlanacak.

Projeye destek veren mücevher kadınların gözünden; “Mücevher Kadınlar, Mücevher Dostluklar”…

Özlem Akgerman, Aslı Önder, Sinem Özusta, Alev Çakaloğlu, Özge Kural

Kostümler: Designers of OZ
Saç: Kayhan Kaya
Makyaj: Eda Dikmen, İbrahim Yıldırım
Fotoğraf: Cansın Soyer
Styling: Sinem Özusta, İrem Yazıcı

Sinem Özusta

Ben bir masal anlatıcısıyım. Masalları dinlemeyi de dinletmeyi de severim. Benim masallarımda iyi yürekli kahramanlar, mutlu sonlar vardır. Bu masallar ilham verir, yaşam katar bana; dostlarımı da masallarımın kahramanları yaparım. İşte benim kahramanlarım güzel yüzlü , güzel yürekli dostlarım! Bu sayfalara sığmayan daha nice güzel kahramanlarım da var. Bu projemin kahramanları mücevher kadınlar; çünkü kadın mücevherdir aklıyla ,fikriyle , zihniyle ,yüzüyle. Ve yan yana gelince daha da güzel parlar bu mücevherler.
Tüm dostluklara ve mücevher kadınlara…

Sinem Özusta

Özlem Akgerman

Dostluk, gün geçtikçe daha da zor bulunan, kendini ve hayallerini sansürsüzce paylaştığın, hayattaki en değerli belki de 3 değerden biri…
Değerini az bulunmasından alan, sağlam, kolay darbe almayan pırlantalar gibi…
Tarih boyunca gücün, ihtişamın simgesi olan mücevherlere, bir anlam daha ekledik. Sevginin parıltısı üstünüzden hiç eksik olmasın. Dostluğun ve dostlarınız hep değerli, hep ışıltılı kalsın.

Özlem Akgerman

Alev Çakaloğlu

Hayatta bir anda çıkar karşına iyi ki dediklerin, tıpkı günlerce yapılan kazı sonrası karşına çıkan pırlanta gibi… Kalbinde taşıdığın paha biçilmez bir mücevher oluverir. Paylaştıkların bir kraliçenin tacındaki elmas kadar değerli, güçlü ve güvende hissettirir seni. Dostluklara…

Alev Çakaloğlu

Özge Kural

Elması kömürden, pırlantayı elmastan ayıran nedendir yaşanan uzun, zor yolculuk. Ne derine indikçe tesadüfen karşına gelir ne de işlenmeden kıymeti belirir. Gün ışığını misliyle sana geri veren dostluklar gibi…

Özge Kural

Aslı Önder

Bir mucizedir GERÇEK dostluklar.
Hiç beklemediğimiz bir anda kalbimize yerleşir ve orada hayat bulurlar.
Bize görmeyi unuttuğumuz şeylerin, bakmayı unuttuklarımız olduğunu hatırlatırlar…Tıpkı yüzlerce yıl yer altında tüm zorluklara dayanıp bir mücevher olmayı başaran ve ortaya çıkarılmayı bekleyen pırlantalar gibi…
İşte bu yüzden aşkın, gücün ve tutkunun simgesi görülen pırlanta, bana her şeyden çok dostluğun sağlamlığını, saydamlığını ve derinliğini çağrıştırır. Ender görülen mücevher kadar değerli dostlukları anlatır… Her türlü güçlüğe karşı direnen, karanlıkta bir gün bulunmayı bekleyen pırlantaların ışığı gibi içimizdeki karanlıkları aydınlatır ve bizi kendi rengimize kavuşturur.
İnanıyorum ki dostluklarımız da  bir pırlantanın hikayesine benzer.  Saydam ve sağlamlığından aldığı güçle sonsuza kadar parlamaya devam eder…

Aslı Önder

Tüm Fotoğraflar

Backstage

Bu yazının etiketleri
, ,
Yazar
More from ozbeoz

Düzgün Postür Nedir?

Merhaba, Bundan böyle bu köşede sizlerle beraber olup genel olarak egzersiz ve...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.