Mezuniyete Hazırlanırken: Mezuniyet Elbiseleri

‘Hayat kutsanmaya ve kutlamalar yapmaya değerdir.’

Liseyi bitiren bir genç kızın kozasından çıktığı ve yeni bir hayata başladığı zamanı da bir mezuniyet töreni ile kutlamak çok anlamlıdır. Bu törende ise mezuniyet elbiseleri büyük önem taşır.

Mezuniyet telaşları çok şey anlatır aslında. O güne kadar belki kızlarının makyaj yapmasını yasaklayan anneler, mezuniyet makyajını nasıl yapacağını konuşmaya başlar. O güne kadar belki topuklu ayakkabı giymesinden rahatsız olan anneler, kızlarıyla topuklu ayakkabı alışverişine çıkarlar. Lisede okul eteğiyle arkadaşları ile uzun eşek oynayan kızımız artık zarif bir küçük hanımefendi olacaktır. Okul eteğini çıkarıp bir mezuniyet kıyafeti bakmaya başlaması farkında olmadan başladığı büyülü bir dişilik serüvenidir de aynı zamanda. Belki ilk kez bir bu kadar güzel bir kıyafet giyecektir.

Kutlanarak ve kutsanarak yapılan bitişler, başlangıçlar, geçiş törenleri masalımızı renklendirmek için gerekli ve çok değerlidir. Kahramanın yolculuğunda da kostüm ve aksesuarlar ona yardımcı olur.

Bu günler hayatta unutulmayan özel anlardan biridir. Uzun yıllar yan yana sıralarda geçirilen çocukluk hayatı gelecek hayalleri ile farklı yönlere doğru ilerler bu yeni başlangıç ve bitişi güzelliklerle kutlamak ve en güzel olmak istemekten daha doğal ne olabilir. Hayatımızı güzelleştirip renklendirelim. Neyi var ki hayatın, rengi yoksa?

Bu büyülü yolculuğa çıkarken;

Designers of OZ ‘un  bünyesinde yer alan tasarımcıların büyülü uçuş uçuş mezuniyet elbiseleri masalınızı renklendirecektir. Oz’un büyülü dünyasında kendi masalınıza uygun bir kıyafet sizi bekliyor olabilir. İşte biz bu keyifli dönemi sizler için daha keyifli ve daha kolay kılmak için Meltem Özbek, Bobos@City, Zeynep Ökmen, Boz Sisters ve Hande Can Yüce  gibi ünlü tasarımcıların öne çıkan parçalarından seçtiklerimiz ürünleri video ve fotoğraf çekimine dönüştürdük. Sade, zarif ve özel parçaları takı ve aksesuarlarla kombinleyip sizlere fikir teşkil edecek bir çekimde buluşturduk bu çekimlerde bize mankenlik yapan sevgili Zeynep Göz’e çok teşekkür ederiz. Çekimlerimiz fotoğraf sanatçısı Hande Zerkin tarafından gerçekleştirilirken saç tasarımı Famous Kuaför Ferhan Saraç , makyaj ise güzellik edçtörümüz Eda Dikmen ‘in elinden çıktı. İzmir Fuar Ada Gazinosunun nostaljik ortamında gerçekleştirdiğimiz çekimin styling çalışmasını kreatif direktörümüz Sinem Özusta üstlendi. Umarım beğenirsiniz.

Zarif genç kızlarımıza çıktıkları yolculukta şans ve güzellikler dileriz.

Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Spring-1
Bobo’s @City Spring
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Spring-2
[Satın almak için tıklayın]
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Victorian-1
Bobo’s @City Victorian
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Victorian-2
[Satın almak için tıklayın]
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Tracy
Bobo’s @City Tracy [Satın almak için tıklayın]
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Cher
Bobo’s @City Cher
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Elise
Bobo’s @City Elise [Satın almak için tıklayın]
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Bobos-City-Lily
Bobo’s @City Lily [Satın almak için tıklayın]
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Gourox
Hande Can Yüce – Gouroux
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Boz-Sisters-1
Boz Sisters
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Boz-Sisters-2
Ozbeozcom-Mezuniyet-Elbiseleri-Meltem-Ozbek
Meltem Özbek

 

Mezuniyet elbiseleri ile kullanabileceğiniz birbirinden şık takıların hikayesini Canan Alimdar’dan dinlemek ve takı fikirleri almak için #tasarımcısohbetleri’ne göz atabilirsiniz.

More from Sinem Özusta

Kişiye Özel Stil Fikirleri İçin Bir İkon: Kate Moss

Güzellik her zaman sorgulanan bir kavram olsa da kişiye özel stil söz...
Devamı…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.