Kozadan Kelebeğe Mezuniyet Hikayeleri

Mezuniyet törenleri, insan hayatında unutulmayan deneyimlerin başında gelir ve yeni başlangıçlara atılan ilk adımı temsil eder. Yıllar geçtikten sonra, geriye dönüp baktığında insanın en güzel anılarının bir parçası olarak hatıralarda kalır.

Tıpkı bir tırtılın kelebeğe dönüştüğü an gibidir hayatın yeni başlangıçları. Ve bu başlangıçların belki de en özel, en duygusal anlarından birisidir mezuniyet dönemleri… Yıllarca sevgiyle, ilmek ilmek örülen kozasında yaşayan tırtılın, kozasını yırtıp kelebek olma, uçma vaktidir artık.

İşte biz de kelebeğin varoluş hikayesinden yola çıkarak, genç kızlarımızın hayatlarındaki değişimin başladığı bu sürece keyifli bir bir açıdan yaklaştık.  Kozadan Kelebeğe Mezuniyet Hikayeleri adı altında sizlere sunduğumuz yazı dizisinde; anne ve kızlarının bu süreçte yaşadıkları tatlı telaşları, heyecanları sizlerle paylaştık.

Hikayemize konuk olan anne ve kızlarının kozadan kelebeğe dönüşen hikayelerini izlemeden önce sizlere onlarla ilgili kısa bilgi verelim.

Özlem Tuğrul ve Öykü Tuğrul

Öykü Tuğrul bu yıl İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinden mezun oluyor. Geleceğine şekil verdiği bu süreçte, seçimini yurt dışında bir üniversiteden yana kullanan Öykü Tuğrul ve annesi Özlem Tuğrul hikayemizin kahramanlarından. Özlem hanım, kızının özgür ruhlu ve hayallerinin peşinden koşan biri olarak yetiştiğini paylaşırken bugünlere gelene kadar kendi biricik ilişkilerini tüm samimiyetleri ve doğallıkları ile bize aktardı.

Sevgili Özlem Tuğrul ve kızı Öykü Tuğrul’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Aysun Akçagül ve Beril Akçagül

Beril bu yıl İzmir Amerikan Koleji’nden mezun oluyor. Üniversite sınav maratonuna yoğun şekilde hazırlanan Beril’in dingin ve kontrollü duruşu dikkat çekiyor. Anne evinden uzak başlayacak yeni hayat onu bazen heyecanlandırsa bazen korkutsa da üstesinden gelmenin yollarını bulacağına inanıyor ve annesinin dualarının, iyi temennilerinin her zaman kulağında fısıltı olacağını belirtiyor.

Sevgili Aysun Akçagül ve kızı Beril Akçagül’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz

Anne ve  kızların duygu dolu paylaşımlarını keyifle izlemenizi diliyoruz.

Kızlar mı annelerine bir şeyler öğretmek için vardır, anneler mi kızlarına henüz bilinmemektedir. Ama bilinen şu ki ipekten bir kozada bir tırtıl büyütmek yer yer eğlenceli, yer yer sancılı ama kesinlikle çılgınca zor ve mucizevi bir iştir.

Bir masalda kahraman, kahraman olmaya yolculuğa çıktığında başlar. Bu yolculuk çok uzak diyarlara da olabilir, hiçbir yere gitmeden de. Ama unutulmaması gereken kızımız artık küçük bir tırtıl değil, uçmaya hazır minik bir kelebektir. Kendi masalına uçacak olan bir kelebek. Anne babalar, onun uçmasına izin vermekle, hala minik bir kelebek olduğunu hatırlamak arasında bocalamaya başlarlar.

Yolculuğunda her zaman yumuşak düz yollarla karşılaşmayacaktır kelebek. Zaten o zaman kahraman olamaz. Zira güzel masallarda kahramanın kahraman olabilmesi için problemlerle karşılaşması ve bu problemleri çözmesi gerekmektedir. Anne babaların bu yolculuğa çıkarken minik kelebeklerine verebilecekleri en güzel hediye belki her zaman ve ne olursa olsun onları sevgiyle kabul ettiklerini belirtmektir.

Bu proje; anneler ve kızları için hazırlanmış, hayatları boyunca gülümseyerek anımsayacakları bir kozadan kelebeğe hikâyesidir ve eğitimiyle geleceğini şekillendiren kız çocuklarına adanmıştır.

Mezuniyet hikayelerinin güzelliği ile birlikte styling çalışması Sinem Özusta tarafından yapılan birbirinden şık mezuniyet elbiseleri için Mezuniyete Hazırlanırken: Mezuniyet Elbiseleri yazımıza göz atabilirsiniz.

More from Sinem Özusta

Tasarımcıların Dramatik ilham Kaynağı: Alexander McQueen

Sekiz yılda gelen dört yılın tasarımcısı ödülü ve Alexander McQueen. İnişli çıkışlı...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.