Metalin Büyüsü

Bu sezon içimizdeki ışıltıyı dışarı vurma zamanı. Çünkü metal renkler giyiyoruz! Gri, gold, mavi, pembe tüm renkleri ve ihtişamıyla bu sezon bizimle. It girller, bloggerlar ve moda duayenleri test etti onayladı; bu sezon tahtta!Tüm markalar metalik renklere yönelmişken tabi ki biz de eksik kalamazdık.

Benimde kombinimde metal olsun dersen sezonda çok geniş bir çeşitlilik var. Metalik renkleri her şekilde giyerim diyen cesur moda severler için tek parça elbiseler, pantolonlar, ceketler, montlar. Bu sene benimde kombinimde metal olsun ama sadece detay olarak kalsın diyenler içinse çantalar, ayakkabılar, ojelere kadar sağımız solumuz metalik renkler.

Evet çok iddialı bir trend ama zor mu tabiki değil. Kural çok basit diğer renkleri veya parçalarınızı sakin tutmanız.

Pantolonlarda Metal Etkisi

The Root markasındaki pantolonların metal etkisi bu sezon favori parçalarım arasında. Özellikle metali sadece gri renkte değil mavidede kullanarak benim için metal görünümde tahtını koruyan bir marka.

The Root’un pantolonunun favori parçam olmasının sebebi oversize kazak, basic tshirtlerle botlarla spor ayakkabılarla kombinleyebildiğim gibi, aynı zamanda da topuklu bot , ayakkabı ve şık bir bluz ile geceye devam edebilecek olmam.

Ozbeozcom- Metalik Etki- The Root

Trend ipucu: Sizde dolabınıza böyle parçalar ekleyerek tek parçayla hem daha fazla kombin elde etmiş olursunuz hem de sevdiğiniz bir parçayı farklı kombinlerle günün her anı değerlendirebilirsiniz.

Metali Ofis Şıklığına Taşımak

Metalik renkleri günlük kullanabilirsiniz derken ofiste çalışırken de giymenizin mümkün olduğunu söylemek isterim. Bunu belki bir pantolon ile yapmak uygun olmayabilir fakat küçük bir çanta veya blazer ceketinizle ofis şıklığınızı bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Baştan Aşağı Metalik

İşte cesur moda severlerim, trendi sonuna kadar yaşamak beni çok heyecanlandırıyor. Zeynep Ökmen Atölye’de ki pantolon ve bluz ikilisi işte tam da bu trende giriyor. Böyle ikili metalik parçalarda çanta ve ayakkabıyı tek renk ve sade tutmak önemli. Kıyafetiniz moda çanlarını sonuna kadar çalarken aksesuarlarınızın onun yanında kaybolması detayına dikkat etmelisiniz. Yoksa moda trendi değil, kurbanı olursunuz. Bu parçaları benim için favori yapan ikisini birlikte kullanabileceğim gibi ayrı ayrı da kullanabilecek olmam. Mesela pantolonu siyah kazak, kot ceket ve spor ayakkabı ile gündüz giyerken, bluzu dar bir pantolon ve yüksek ayakkabılarınızla akşama uygun olarak kullanabilirsiniz.
Ozbeozcom- Metalik Etki- Zeynep Ökmen Atölye

Küçük Ama Etkili

Metali minimal kullanmak isteyenler ise sadece çanta, ayakkabı ve ojeyle bile bu trende dahil olabilirler. Siyah bir dar kot, siyah bir kazak ve metalik botların şıklığını hangi siyah kombin verebilir? Renkli kürkle metalik çantaların ne kadar hoş duracağını bir düşünün. İşte bu modanın cazibesi bizi sürekli daha iyi hissettiriyor.

Tabi ki Ceketlerimiz de Sade Kalmayacak

Özellikle ceketlerde metali çok yakıştırıyorum. Çünkü bu sene anorak montlar metalin her rengini yansıtıyor. Günlük kıyafetlerimizle kombin etmek için çok uygun olduğu gibi spor taytlarımızın bile üzerine giyilip çıkabileceğiz kolaylıkta.

Bir Parça Metalik Makyaj

Metal makyajlar metalik rujlar. Metal her yerde derken boşa söylemediğimizi görüyoruz. O sade, belkide yıllar önce aldığınız düz siyah elbiselerimize metal bir göz makyajının vereceği o küçük detay güncel modaya ayak uyduracak.

Metalik renkler bir süre daha bizimle olup moda listelerinin en üst seviyesinde gezecek gibi dururken bizimde geri kalmamız tabi ki olmaz. O zaman metalleniyoruz.

ozbeozcom-metalik etki- metalik makyaj

Bu yazının etiketleri
, , ,
More from Sıla Ceren Özyurt

Metalin Büyüsü

Bu sezon içimizdeki ışıltıyı dışarı vurma zamanı. Çünkü metal renkler giyiyoruz! Gri,...
Devamı…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.