Merhaba Yeni Yıl, Mucizeler ve Aşk

İçimizde ne varsa, iç dünyamız nasılsa gördüğümüz, deneyimlediğimiz dış dünya öyle olur.

Benim bu yıl takıntılı olduğum kişisel dişisel her türlü gelişim kursundan seminerinden anladığım bu kızlar. Yani neyse halim, çıksın faalim gibi bir şey. E dünyanın acımasızca birbirine girdiğini gördüğümüze göre, aslında insanların gerçekten acımasızca kendilerine sert ve vahşi davrandığını düşünebiliriz. Evet, hepimizin yok mu içinde kavgalar, kendimizi aşağı çekici duygu ve düşüncelerimiz yok mu? Demek ki iyi ve kötü olan şeylerden sorumluyuz. Hem kendi yaşamımızda hem de belki tüm dünyada. Demek ki neymiş. “İyi düşünelim, iyi olsun” kadar basit olsa bu kadar kişisel gelişim kursu semineri olur muydu? Evet şekerler olurdu. Çünkü bunları söylemesi kolay, ama idrak edip uygulaması zor, hayata geçirmesi ise o kadar kolay değil.

Şekerler işin özü sanırım şu:

Tüm bu dünya bir rüya. Ve biz insan denilen varlıklar bilincimizdeki algımızdaki gerçekliği yansıtıyor ve etrafımıza o sahneleri çekiyor ve yaratıyoruz.

Yani Öz’e, sınırsız sonsuz ve en güçlü olana teslim olursak, bilincimizde o ÖZ ile bir olduğumuzu düşünür ve hissedersek, etrafımıza bunu yansıtacak, sınırsız kaynak, koşulsuz sevgi, aşk ve mucizelerle karşılaşacağız.

Yok, sınırlı bir kişi belli bir kimliği olan sıradan aciz bir şahıs olduğumuzu BEN olarak hedefler, beklentiler, mücadeleler yapması gereken savaşması gereken kişi bilincine sahip olursak, etrafımızda sınırlı kaynaklar, sınırlı sevgiler, kısıtlı aşklar, zorluklar, mücadele etmemizi gerektirecek sebepler çoğalacak.

Bilincimizde neyi seçiyorsak onu yansıtacağız. Etrafımızda o sahneler oluşacak.  Bu durumda yaşam sahnemden ve senaryolardan ben yani bilincim sorumlu.

Olay buysa ben bu işi kaptım galiba kızlar. Evet, hepiniz şahit olun işte bilincimi değiştiriyor ve dönüştürüyorum. Sonsuz ve sınırsız ÖZ ile bir olmayı, baktığım gördüğüm her şeyde bu birliği görmeyi seçiyorum. Bugüne kadar bana söylenen ve kısıtlayan her tür olumsuz kısıtlayıcı kalıbı iptal ediyorum. Yalnızca olumlu, güzel düşüncelere odaklanıyorum. Baktığım, gördüğüm, deneyimlediğim her şeyde güzellikler, mucizeler, daha fazla sevgi, aşk, bolluk ve bereket görmeye hazırım. Şükrediyorum.

Hoş geldin, safalar getirdin 2017.

Bu yazının etiketleri
, ,
More from Çağnur Şarman

Canan Alimdar: Ninda

Canan Alimdar denilince tarih ve sanat akla geliyor.  Birçok uygarlığın beşiği olan,...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.