MAĞAZALAR

Tasarımcıların Büyülü Dünyası

Designers of OZ , Sinem Özusta tarafından moda ve mücevher tasarımcılarının ürünlerini bir araya getiren konsept bir mağaza olarak 2013 yılında Alaçatı’nın Hacı Memiş mahallesinde faaliyetlerine başlamıştır. Alaçatı mağazasında 40’a yakın Türk moda ve mücevher tasarımcısının ürünlerini müşterileriyle buluşturan Designers of OZ; 2014 yılında İzmir’in kalbi Alsancak’ ta faaliyete geçen mağazası ile tasarımcıların büyülü dünyasındaki serüvenine devam etmektedir.

Designers of OZ- Alsancak Mağazası
Designers of OZ – Alaçatı Mağazası

Designers of OZ mağazaları, ürün kalitesi, tasarım değeri ve fonksiyonelliği yüksek ürünlerden oluşturduğu portföyü ile daha bilinçli bir tüketim anlayışını benimseyen ve “sürdürülebilir moda” alanında faaliyet gösteren bir marka olarak kendisini konumlandırmaktadır. Özgün bir tasarım sürecinin ürünü olan ve hem ürün kalitesi, hem de ürünlerin kullanım fonksiyonelliği bakımından kullanım ömrü standardın üzerinde olan, katma değeri yüksek parçaları tüketicileriyle buluştururken, “öz tüketim” felsefesini benimsemekte; güncel trendlere olan yakınlığını korurken, marka kimliği bütünlüğünde etik moda anlayışını savunmaktadır.

Designers of OZ mağazalarının birlikte çalıştığı tasarımcılar ve markalar arasında;

Moda ve Aksesuar Tasarımı alanında:  Arzu Endam, Basic & Co, By SE, DOR, El Auria, Ebru Günay ,Filiz Aslı, Goja, Hasan Koca, House of Ogan, Happy Roseberry,  LOL, Mel’s by Melda Aksu, Meltem Özbek, Mittra, My Way by Selda Önder, Uda by Uğur Daşkan,  Tuba Ergin,  Zeynep Ökmen

Mücevher Tasarımı alanında: Ayşe Rodoslu, Baguette Jewelery, Canan Alimdar, Erhan Özusta Design Jewelery, Herstory, Jeevels and Co., Mago Jewelry, Melie Jewelry, Padme Design,OWN Jewel, Why Not.
gibi isimler sayılabilir.