Kişiye Özel Stil Fikirleri İçin Bir İkon: Kate Moss

Güzellik her zaman sorgulanan bir kavram olsa da kişiye özel stil söz konusu olduğunda bir insanın beklenmeyen çekiciliği karşısında herkes şaşırabiliyor.

ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss

Kate Moss 14 yaşında New York JFK havaalanında keşfedildiğinde cılız vücudu, küçük gözleri, ayrık dişleri ve çıkık elmacık kemikleri ile moda dünyasında yer alan herkesten çok uzaktı. Genç yaşta başladığı moda kariyerinde bu kadar farklılığa sahip olan ve döneminin moda duayenlerinin “ideal” tanımından uzak olan ünlü model günümüzde pek çok insanın idolü olmayı kendine özgü stili ile başardı.

Kişiye Özel Stil Yaratmanın Önemi

Güzel olmak ile kalabalıklar arkasında fark edilir olmak arasında fark vardır. Bu fark sizin kendinizi ne kadar ifade ettiğinizle bulunduğunuz toplumun güzellik kriterlerine ne kadar uyduğunuz dengesinde değişim gösterir. Kate Moss’un kendine has tarzı her zaman bir adım önde çıkmasına neden olmuştur. Tarzı ile herkesin beğenisini toplayan ve gönüllerde taht kurmayı başaran moda ikonun ilk bakıldığında aşırı dikkat çeken ya da daha önce benzeri görülmemiş tasarımlar taşımıyor olması tüm soruların kapalı bir cevabı aslında. Kate Moss’un stilinin sırlarının en önemlisi üzerinde uğraşılmamış görünüme sahip olması. Doğal saçları, sade kıyafetlerini rahatlıkla ön plana çıkaracak güçlü aksesuarları ile kendi tarzını ortaya koyan moda ikonu kendisini kabul ettirmeyi başarıyor.

ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss-1
ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss-2

Şık Olmanın Vazgeçilmezliği

Her insan kendini ifade etmenin bir yolunu arıyorken kendini dış çevreye ifade edebilmenin en kolay ve net yollarından birisi elbette giyim tarzıdır. Cılız bir genç kızın moda ilahı genç bir kadına dönüşebilmesinin arkasında yer olan unsurlardan birisi şans olabilir. Ama bir diğer unsur ise kesinlikle bu ilginç kadının kalabalıklar arasında kolayca fark edilmesini sağlayan abartısız stilidir. Onun dönemi uçuş uçuş etekler, dikkat çekici elbiseler ile bezeliyken, O asla pantolon zevkinden ödün vermeyen bir moda ikonu olarak sayfalarda yerini almayı başardı. Kıyafetlerinde ruhunun durağanlığını yansıttığı gözlemlenen Moss’un vazgeçilmezleri arasında jean, gömlek ve aksesuarlar bulunuyor. Modelin taranmış çıkmış görünümlü saçları doğal stilinin ayrılmaz bir parçası. Renklerden uzak seçimleri ve kendine has makyajı bir bütün olarak ele alındığında kusursuz oluyor. Bu parçalar bir araya geldiğinde kişiye özel stil kavramının önemi ortaya çıkıyor.

ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss-3

Kişiye Özel Olmanın Çekiciliği

Şıklık, ünlü markaların sezonluk kreasyonlarının bir araya gelmesi ile oluşturulabilen bir olgu değildir. Şıklık söz konusu olduğunda ruh olması gerekir. Kişinin kendini iyi hissedebileceği kıyafetleri ve aksesuarları bir araya getirmesi ve özel hissetmesi şıklığın olmazsa olmaz şartları arasında yer alır. Orijinal olmak ve iyi hissetmek bir araya geldiğinde kendinizin ve ışıltınızın farkına çok daha kolay varabileceğinizi unutmayın.

ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss-4
ozbeozcom-kisiye-ozel-stil-kate-moss-5

Özel ve orijinal

Dünyanın en şık kadını olmayı başaran Kate Moss’un şehrin her yerine yayılmış özel butik tasarımlar yapan dükkanlardan alışveriş yapıyor. Modelin bu seçimi verilebilecek en güzel örneklerden birisidir. Dünyanın kült olmayı başaran bütün moda markalarının yüzü olarak çalışan bir model bu markaları seçmiyor. Dünyaca ünlü markalar yerine daha çok kendini ifade etmeye çalışan butik tasarımcıları seçiyor. Bu da modelin orijinalin peşinde olduğunun bir göstergesidir. Özünü yansıtabilmek ve orijinal kalabilmek ise aynı mağazanın vitrininden fırlamış gibi duran insanlar arasında yer almakla sağlanmıyor. Bu duruş kendine has olmakla mümkün olur. Özel ve orijinal kalın.

More from Sinem Özusta

2016 Yaz Modası ve Plaj Trendleri

Yaz tatilinin hiç bitmeyecek gibi devam ettiği günlerde 2016 yaz modası ve...
Devamı…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.