İyilik Sohbetleri: Ferah Sancak

Bir dOZ İyilik Hepimize İyi Gelir!!!

Dünyamızın en çok ihtiyacı olan şey iyilik, insanlığımızı hatırlamak için iyi düşünceye, paylaşıma , yardımlaşmaya, bir olmaya ihtiyacımız var. Yaşanan onca kötülük, çıkar çatışması , savaşlar arasında bir miktar umutlanmaya bir miktar iyi düşünmeye küçükte olsa bir şeyleri olumlu yönde değiştirmeye ihtiyacımız var.

Senin yapacağın, benim yapacağım, onun yapacağı küçük iyilikler belki de büyük kötülüklerin karşısında bir umut ışığı yakacaktır.

Evet iflah olmaz bir iyimser, umut düşkünü , hayalperest olduğum doğrudur. İşte özümün bu yönünü benim gibi iyimser, umut peşinde koşan küçükte olsa bir değişim yaratmaya hevesli kişilerle paylaşacağım bir bölüm hazırlamak istedim ozbeoz.com da.

İyilik sohbetleri bölümünde bolca iyilik, bir tutam umut, biraz cesaret biraz gülümseme bulacaksınız.

İyilik Sohbetlerinin ilk konuğu ‘Kalplerimiz Bir’ sloganı ile kendi iyiliğinin peşinde koşan genç bir kadın Ferah Sancak’ı konuk alacağız. Ferah son 5 yıldır bir grup arkadaşı ve kendisinin liderliğinde çok özel iyilik projeleri hazırlamakta. Her yıl bir sivil toplum kuruluşunun ihtiyacı olana el uzatan Sancak ve arkadaşları bu yıl Behçet Uz Vakfına bağlı Behçet Uz Çocuk Hastanesinin ihtiyacı olana ama bir türlü sırası gelmeyen önemli bir ihtiyaca el atmış ve okullara gidip çocukların kalp taramalarını gerçekleştirecek Gezici Kalp Tarama aletini satın almak için kolları sıvamışlar. Bu ihtiyaç için sadece parayı bir araya getirmeye çabalamamış insanlığı, iyiliği, kalpleri bir kılacak bir projeye imza atmışlar.

31 Mart akşamı İzmir Hilton’da gerçekleştirecekleri  ‘Kalplerimiz Bir’ adlı gecede hem güzellik hem iyilik bir arada olacak. Ferah bu proje fikrini benimle paylaştığında çok heyecanlandım işin içine sosyal projelere duyarlılığı ve desteğini esirgemeyen arkadaşımız Siren Ertan’ı da dahil edince iş daha da güç kazandı. Amaç bu kalp makinesini tedarik etmekti ama aynı zamanda Vakfın ihtiyaçlarına farkındalık yaratıp başka ihtiyaçlar içinde ışık olmak olunca iş daha fazla anlam kazandı.

Ferah bu amaç için İzmir’in alımlı hanımları ve centilmen beylerini Siren Ertan ve Damat Ceramony nin güzel kostümleri içerisinde podyuma çıkaracak ve bu mankenlik tecrübesini bu kutsal  amaç için araç haline dönüştürecekti. Bizde bu teklifi düşünmeden kabul ettik ve bir günlük podyum deneyimi ile ‘Kalplerimiz Bir’ demeye evet dedik.

İşte şimdi Ferah’ın bu güzel projesinin ekte ki videomuzdan ayrıntıları ile dinleyin.

Projeye ve proje nezdinde Behçet Uz  Vakfının çocuk hastanesi ihtiyaçlarına destek olmak isteyen kişiler aşağıda ki hesap numaralarına bağışta bulunabilirler.

Hesap No:

İş Bankası TR74 0006 4000 0013 4200 3482 57

Ziraat Bankası :TR80 0001 0013 3308 1467 9650 01

Vakıfbank :TR37 001 5001 5800 7292 2842 88

Finansbank :TR 94 0011 1000 0000 0036 0252 95

Her gün daha iyi bir dünyada uyanabilmek umuduyla…

Bu yazının etiketleri
,
More from Sinem Özusta

Gençler Gençler İçin Tasarlıyor

Designers of Oz 'da Genç Tasarım Ekibi İş Başında Kurulduğu günden itibaren...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.