İş Kadınlarına Doğru Kombin Önerileri

Çalışma hayatı kadınlar için her zaman biraz daha zor olmuştur. Fiziksel ve psikolojik anlamda farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkan zorluklar arasında ön yargılardan tutun giyim eleştirilerine kadar pek çok farklı unsur bulunur.

Şık olmak ise bir kadının iyi hissetmesine daha motive olmuş bir şekilde çalışmasına ve kendine güvenmesine katkı sağlar. Bu nedenle işin ilk günü ya da önemli bir toplantı için kıyafet seçmek oldukça zordur. Farklı tarzlar ile şıklık yakalayabileceğiniz toplantı kombinleri için bilmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

İş kadınları için tek ya da iki parçalı kombin önerileri farklı çözümler sunar. Toplantının ya da çalışma gününün yoğunluğuna ve içeriğine göre tercih edebileceğiniz parçalarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey aşırılıktan kaçınmaktır. Aşırı dekolte, aşırı renkler ve aşırı yüksek topuklar insanların sizin hakkında özgüvensiz olduğunuza dair ön yargı geliştirmesini sağlar. Her şeyin dozunda olmasına, şıklık ile rahatlığı bir arada kullanmaya özen göstermek başarılı toplantı kombinleri oluşturmanın temelinde yer alır. Kıyafet ve ayakkabı dışında aksesuar seçiminde de abartıya kaçmamak iş kadınları için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Aksesuar için geçerli olan bu durum makyaj seçiminde de etkili olmalıdır. Sizi her zaman canlı ve tazelenmiş gösteren hafif makyaj seçimleri ile duru bir güzellik elde edebilirsiniz. Bu sayede üzerinizde bulunan her parça ayrı ayrı dikkat çekmez ya da dağıtmaz. Sadece cümleleriniz ve tavırlarınızla fark edilirsiniz.

İş Kadınlarına Doğru Kombin İçin Öneriler

Doğru Kombin İçin Kendi Tarzınızı Belirleyin

Her anlamda aşırıya kaçmamak iş dünyasında önemlidir. Aşırı dekoltelerden ve dikkat çekici tasarımlardan uzak durmak için aşırı spor ya da salaş gözükmemek gerekir. Bu yüzde uçlarda dolaşmamak için klasik tarz kurtarıcı olabilir. Eğer sade ve şık olmaktan hoşlanıyorsanız ilk adım olarak klasik parçaları kullanarak zamanla kendi tarzınızı ortaya çıkabilirsiniz. Ceket ile tamamlanan kombin çeşitleri hem klasik bir görüntü elde etmenizi sağlarken aynı anda iş ortamına uyum sağlamayı da kolaylaştırır. Pastel tonlar hem daha ağırbaşlı bir görünüm verir hem de çok dikkat çekici değillerdir. Kolay kırışmayan parçaları tercih etmek klasik tarzın en önemli unsurları arasında yer alır. Kırışık gözüken bir parça istediğiniz kadar klasik ve yerinde olsun oldukça ciddiyetsiz bir görüntü oluşturacaktır.

İş Kadınlarına Doğru Kombin İçin Öneriler

 

İlginç Parçaları Kullanmaktan Çekinmeyin

Dümdüz bir tarz hiç dikkat çekmez yani fark edilmeniz bile mümkün olmayabilir. Dengeyi kurabilmek iş hayatının her alanında çok önemlidir. Bu yüzden dolayı sade, düzgün bir görünüm elde ederken ufak ufak ilginçlikler serpiştirmek şıklığa yüksek katkı sağlar. Aşırıya kaçmamak şartıyla yandan ufak yırtmaçlı bir etek, smokin ceketle tamamlanmış sigaret kesim pantolon,  kolsuz ipek gömlek ya da bluz kombinlere hareket katmanın en kolay yolları arasında yer alır. Bu kombinleri konforlu siyah stilettolar ile tamamladığınızda her toplantı için hazırsınız demektir. Renk uyumunda boğulmamak, maviler içinde yüzmemek kombinlerin tamamlanmasında önemlidir. Tüm renk uyumunun arasında göze çarpana ufak bir kontrast renk kombinin hareket kazanmasını sağlar. İş hayatında kadınların üzerine yapışan bazı parçaları kullanmamak da kombin seçimlerinden başarılı olabilir. Kalem etek, bebe yaka elbise gibi parçalar çalışan kadın denildiğinde ilk akla gelen kıyafetlerdir. Bu klişelerden uzak durmak ya da klişeleşmiş parçaları farklı zamanlamalar ve kombinler ile kullanmak iş hayatında her zaman şık ve farklı olmanızı sağlar. Ufak değişiklikler ile tarzınızı tamamen değiştirebileceğiniz parçalar da günlük hayatta zaman kazanmanızı sağlayabilir. Siyah pantolon beyaz ipek gömlek kombininizi iş çıkışında bir jean ile yeniden yaratıp zaman kazanabilir ve yeni bir tarz elde edebilirsiniz.

More from Sinem Özusta

Designers Of OZ X NİLL’İN

Farklı çizgisi ve tarzıyla dikkat çeken ünlü blogger Nil Ninat, Designers of...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.