Her Dönemin Trend Parçası: Beyaz Gömlek

Beyaz gömlek modelleri çoğu zaman hayat kurtaran günlük bir parça olarak dolapların vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor.

Uzun yıllardır popülerliğini koruyan beyaz gömlek modellerinin yer aldığı kombinler 2016 yılında tamamen evrim geçirdi ve bir kez daha tahtını  bırakmayacağını modaseverlere gösterdi. Birkaç sezondur tasarımcıların üzerinde çalıştığını defilelerinde sergiledikleri deneysel tasarımlarında fazlasıyla gördüğümüz beyaz gömlek modelleri yenilenmiş halleriyle sokaklarda boy göstermeye başladı. Beyazın yeni halinde alıştığımız gömlek konseptinin çok üzerinde tasarımlar görüyoruz. Uzun kollar, asimetrik kesimler, XL kollar beyaz gömleği görmeye hiç alışkın olmadığımız ancak oldukça göz alıcı haliyle sunuyor.

beyaz gömlek - uzun kollar

Uzun Kollarla Gelen Salaşlık

Oldukça uzun kollara sahip beyaz gömlek modellerini uzun eteklerle kombinleyebilirsiniz. Beyazın göz alıcılığını arttıran uzun kol detayını sade koyu renk bir etek ile daha ön plana çıkarabilirsiniz. Gömlek etek kombinini ise fular, gözlük gibi aksesuarlar ile güçlendirebilirsiniz.

beyaz gömlek elbise

Gömlek Elbise ile Fark Yaratın

Dolapların vazgeçilmezi olan gömlek elbiselerde beyazın vurgusu bu yıl daha çok göze çarpıyor. Gömlek elbiseleri yazlık kombinlerden çıkarıp çorap çizmelerle kombinleyerek farklı bir tarz elde etmek çok kolay. Biraz daha sakin bir duruş elde etmek isteyenler stilettoların gücünden ve sağlam duruşundan yararlanabilir. Midi ya da uzun boy bir beyaz gömlek elbiseyi stiletto ile kombinlemek bu kombini ince bir kemerle tamamlamak farklı yaka kesimli gömleklerden oldukça hoş sonuçlar almanızı sağlar. Mini boy

beyaz gömlek - asimetrik kesim

Çarpıcı Asimetrik Kesimler

Gömleklerin kendine has formal yapısına karşı bir duruş ile tasarlanan asimetrik kesim beyaz gömlekler özellikle şortlarla kombinlendiğinde oldukça hoş kombinler ortaya çıkıyor. Asimetrik kesimleri daha klasik bir çizgide kullanmak ve fark yaratmak isteyenler ise kalem eteklerle bu gömlekleri bir arada kullanabilir. Standart gömlek tasarımın dışındaki bu modelleri aynı zamanda siyah dar kesim kumaş ya da dar pantolonlar ile de rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

beyaz gömlek - dik yaka

Dik Yakanın Gücü

Dik yaka ve hakim yaka gömleklere oldukça alışkın olsak bile ceket tasarımına benzer tasarımlarıyla daha güçlü bir duruş sunan beyaz gömlekler iş hayatında farklı bir tarz yakalamak isteyenler için alternatifler sunuyor. Farklı aksesuarlar ile birlikte günlük hayata da rahatlıkla uyarlanabilecek tasarımlara sahip olan dik yakalı gömlekler son dönemlerde çokça tercih ediliyor.

beyaz gömlek - xl tasarımlar

XL Tasarımlar

Güzel ve şık görünmenin salaşlıkla bir araya geldiği tasarımları göz önünde tutan XL gömlek tasarımları farklı şekillerde kullanılabiliyor. İlk bakıldığında gömlek elbiseler ile benzerlik gösteren XL tasarımlar dar kesim pantolonlarla birlikte rahatlıkla kombinlenebiliyor.

beyaz gömlek - farklı detaylar

Farklı Detaylar

Bir kadının aynı beyaz gömlek ile birden farklı görünüm elde etmesi kolay bir şekilde mümkündür. Bu algıdan yola çıkan tasarımcılar klasik gömlek anlayışına farklı detaylar ekleyerek değiştirmeye çalışıyor. Lastikli kol ve bel detayları ile biraz daha eskilere giden tasarımların yanı sıra günümüzün modası olan parçalar da kullanılıyor. Püskül, kuş tüyü, çıt çıt gibi farklı aksesuarlar ile hareket verilen gömlek modelleri ile farklı bir şıklık yakalamak mümkün oluyor.

Sabah evden çıkarken yapacağınız beyaz gömlek ve siyah kalem etek kombinini akşam çıkarken bir jean ve kırmızı bir fularla gündelik hale getirmek çok kolay. Her dolabın vazgeçilmezi olan birbirinden şık beyaz gömlek çeşitlerini designerofoz.com’da bulabilirsiniz. Tarzınızı tamamen değiştirecek modelleri incelemek için tıklayın.

More from Sinem Özusta

Designers Of OZ X NİLL’İN

Farklı çizgisi ve tarzıyla dikkat çeken ünlü blogger Nil Ninat, Designers of...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.