Güzel Bir Gün

Günlerimiz ne kadar standart geliyor değil mi? Nefes aldığımız, sevdiklerimizle geçirdiğimiz güzel bir günün değeri ölçülebilir mi?

Güzel bir gün, hayata kısa bir mola…

Hepimizin ah bir boş günüm olsa yaparım diye hayalini kurduğu güzel bir günü vardır.
O gün bazen yalnız, bazen sevdiğimiz biri veya birileri ile beraber doya doya eğlenerek, bilinmedik yerleri keşfederek, kafa dinleyerek ya da sadece el ele tutuşup yürüyerek geçireceğiniz bir gün olabilir.

Biz de çok sevdiğimiz iki insanın güzel bir gününü bizimle paylaşmalarını istedik.
Biz de sizlerle paylaştık.
İşte Ezgi ve İbrahim Görücüoğlu çiftinin güzel bir günü

Sizin için güzel bir gün ne ifade ediyor?

Bizim için güzel bir gün, yalnız kalıp beraber kaliteli vakit geçirebileceğimiz, yetişmemiz gereken hiç bir yer ve hiç bir iş olmayan, acele etmediğimiz ve her şeyi akışına bıraktığımız gün demektir. O zaman da bütün güzellikler yanında gelir. Tesadüfen çok sevdiklerimize karşılaşırız, sevdiğimiz yerlerde yemek yer ve hatta yeni keşifler yaparız…

Bugün için belirlediğiniz güzergâhı seçerken neler hayal ettiniz?

Yukarıda da anlattığım gibi kendimizi tamamen zamandan bağımsız akışa bırakmak hedefimiz. Hiç acelemiz olmasın anın tadını doya doya yaşayalım ve keyfini çıkaralım istiyoruz. Hep bir koşuşturma içinde olduğumuz ve tadına varamadığımız Alsancak, her köşesi sürprizlerle dolu Kemeraltı ve tüm duygularımızın şahidi olan Kordon keyfini çıkartmak istediğimiz güzergâhlardı.
Kordon için bir parantez açmadan geçemeyeceğim. Sevincimizi ve üzüntümüzü deniz ile paylaştığımız, sevgilimize aşkımızı anlatarak el ele yürüdüğümüz, uykusuz geceler sonunda güneşi doğurduğumuz ama çokça da sevdiklerimiz ile beraber güneşin batışını izlediğimiz Kordon bizce güzel bir günün olmazsa olmazıdır.

Molalarınızı planladığınız mekânları seçme nedenleriniz neler?

Bu mekânlar bize huzur veren, kendimizi dost ortamında hissettiğimiz, bize kendimiz ile baş başa kalma lüksünü hissettiren mekânlar. Günlük koşuşturmadan kahvaltıya çok zaman ayıramıyoruz. O yüzden Coffenery’nin mis gibi kruvasan ve kahve kokusunu içimize çekmek istedik. Kemeraltı ve esnaf lokantası sahibi ve çalışanlarının sağladığı ortam ile bize kendimizi evimizde hissettiren bir mekân. Kızlarağası’nda kahve içmek ve havra sokağının güzellikleri ile tekrar acıkırken incik boncukların içinde kaybolmak daha sonra Kemeraltı Şambalicisi’nde kocaman bir kaymaklı şambali yemek olağanüstü güzel.

Günü tamamlarken duygularınızı alabilir miyiz?

Ozbeoz.com sayesinde gerçekten çok ‘Güzel bir gün ‘geçirdik. Çok özlemişiz bu şekilde amaçsız ve koşuşturmasız anlar yaşamayı. Günü tamamladığımızda yaşadığımız güzelliklerin tadı damağımızda kalmış ve tatlı bir yorgunluk ve yüzümüzde kocaman bir gülümseme ile evimizin yolunu tuttuk.

Biz çok keyif aldık. Umuyoruz videoyu izlerken siz de keyif alırsınız.

Yazar
More from ozbeoz

Kokusu Eski Tarzı Yeni: Vintage Modası

Vintage modası için İzmir'in tek adresi Küf Vintage'in sahibi Yasemin ve blogger...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.