Gözler Ruhun Aynasıdır

Yüzümüzde ki yaşlılık belirtilerinin en erken görülmeye başlandığı yer göz çevresidir. Çünkü göz çevresi derisinin  fizyolojisi yüzümüzün diğer bölgelerinden daha farklıdır. Cildimizde kendi kendini korumayı  sağlayan koruyucu  bariyer fonksiyonu vardır. Bu fonksiyon 20’li yaşlara kadar en üst seviyededir. Zamanla çevresel faktörlerden etkilenip eski işlevini yerine getiremez

Yaş ilerledikçe gözaltı morlukları, gözaltı torbalanmaları, göz çevresi kırışıklıkları (kaz ayakları) hem kadın hem de erkeklerde  çok sık karşılaşılan estetik problemlerin başında gelmektedir. Bu problemlerin nedenleri arasında;  genetik faktörler, sosyal yaşam kalitesine bağlı (sigara, yoğun  makyaj, uykusuzluk, sağlıksız beslenme, serbest radikal hasarı, stresli yaşam şartları vb) olumsuzluklar  yer alır.

Göz çevresi sorunlarını gidermek için öncelikle sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Göz sağlığı  için tüketilmesi gereken yiyecekler balık, yumurta, et, kereviz, maydanoz, ıspanak, havuç, kayısı ve tüm  A vitamini içeren gıdaları tüketmeliyiz. Ayrıca  düzenli uyku,(günde en az 8 saat kaliteli uyku) bol su tüketimi   göz ve yüz bakımı için aldığınız ürünlerin  A-C-K-E vitamini içermesi diğer önemli hususlardandır.

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Emerge Fraksiyonel lazer tekniği bahsettiğimiz göz çevresi sorunlarının giderilmesinde başarılı sistemlerden biridir.

Emerge, 1410 nm bandını kullanan ablatif olmayan fraksiyonel tarama teknolojisine sahip bir sistemdir. Ablatif olmayan bir teknoloji kullanıldığı için cildin üst yüzeyinde doku kaybına yol açmaz. Cildin yüzeyinden dermisin alt tabakalarına kadar mikro termal kolonlar açarak cildin yenileme mekanizmasını harekete geçirir. Güvenli bir atım sistemine sahiptir. Dünyada göz çevresi lazer uygulamalarında FDA onayına sahip ilk ve tek lazer cihazıdır. Ablatif olmayıp cilt altı elastin ve kollajen aktivetisini arttırması sayesinde; göz çevresinde kirpik dibine  1mm ye kadar yaklaşıp uygulama yapılabilir. Göz çevresi botox ve dolgu işlemleriyle son derece uyumludur. Göz çevresi dışında uygulama alanları  tüm yüz, boyun dekolte, dudak üstü, el üstüdür. Her cilt tipine güvenle uygulanabilir. Uygulama süresi maksimum 1 saattir. Seans aralıkları 15 gündür. İşlemin mahcubiyet süresi işlem sonrası bir kaç saat süren kızarıklıktır. Sosyal yaşantınızı etkileyecek bir süreç değildir. 4 seans sonrası işlemin sonuçları hissedilmeye başlanır. Cildim  ve gözlerim zamana meydan okusun diyorsanız;  iç dünyanızı yansıtan gözlerinize ve cildinize hak ettiği özeni göstermeli, sağlıklı yaşamla birlikte bakımlarınızı ertelememelisiniz.

Gözlerinizin her daim güzelliklere uyansın…

More from Gülay Us

Gözler Ruhun Aynasıdır

Yüzümüzde ki yaşlılık belirtilerinin en erken görülmeye başlandığı yer göz çevresidir. Çünkü göz...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.