Gençler Gençler İçin Tasarlıyor

Designers of Oz ‘da Genç Tasarım Ekibi İş Başında

Kurulduğu günden itibaren genç tasarımcıları biraraya getiren projeleri ile ön plana çıkan ve moda – mücevher tasarımcılarının ürünlerini konsept mağazada sunan Sinem Özusta; bu alanda çalışan 3 genç tasarımcı ile mezuniyet ve özel davetlere özel kapsül bir koleksiyon projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Designers of Oz 'da Genç Tasarım Ekibi İş Başında

2013 yılında Alaçatı Hacı Memiş mahallesinde, 2014 yılında ise ikinci mağazasını İzmir Alsancak‘da Designers of OZ Markası altında hayata geçiren Sinem Özusta 30’a yakın moda ve mücevher tasarımcısının ürünlerini sunan mağazaları ile bu yıl yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

3 genç moda ve aksesuar tasarımı alanında çalışan tasarımcının direktörlüğünde Sinem Özusta’nın liderliğinde Mezuniyet ve Özel davetlere yönelik kapsül bir koleksiyon hazırlayan marka özellikle mezuniyete hazırlanan gençlere yönelik modelleri tasarlıyor.

Moda tasarımı alanında Özüm Atalay ve Buse Özgün, ayakkabı ve çanta tasarımı alanında İrem Yazıcı marka için özel modeller tasarlarken sadelik, yalınlık ve uyumu göz önüne bulundurarak özel bir çalışma hazırladıklarını belirten Designers of OZ markasının kurucusu Sinem Özusta ‘genç tasarımcıların yenilikçi ve yaratıcı bakış açısını önemsedikleri ve birlikte keyifli projeler yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Designers of OZ mağazalarımızda 4. yılımızı tamamladık ve artık tasarımcılarla birlikte markaya özel koleksiyonlar üretmeyi hedefliyoruz. Bu yeni koleksiyonları ise sadece kendi mağazalarımızda değil farklı satış noktalarına taşımayı planlıyoruz. En önemli günlere özellikle mezuniyet ve davetlere hazırlanan gençler ve kadınlar için tasarladığımız ve Nisan başı itibariyle görücüye çıkacak olan koleksiyonumuzu tanımak için müştrilerimiz İzmir Alsancak mağazasından randevu alarak bu özel kolleksiyon ile buluşacaklar. İsteğimiz en özel günleri kişiye özel hale getirmek ve daha fazla mutluluk yaratmak.’

Genç Tasarımcılar Hakkında

İrem Yazıcı

1992 yılı İzmir  doğumludur. Küçük yaşlarda yeteneğinin farkına varan ailesi tarafından gerekli eğitimlere yönlendirilmiş ve  2006 yılında sanat ve tasarım eğitimine başlamıştır. Bu süreçte birçok etkinlik ve aktivitede yer alarak 2010 yılında Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümünü bitirmiş, aynı yıl içersinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Aksesuar Tasarımı bölümünü kazanmıştır.

Akademik faaliyetler sürecinde farklı projelerin yanında origami ile ilgili de çalışmalar yapmış ve lisans tezini günümüz trendleri ile bağdaştırarak ‘ origami ayakkabılar’ üzerine sunmuştur. Mezun olduktan sonra  2015 yılında HERSIN markasını kurmuştur.

Genç Tasarımcılar - İrem Yazıcı

Buse Özgün

Farklı tasarımları ve stylingleri ile oldukça hoş tasarımlar ortaya koyan Buse Özgün 25 yaşında. Kendisi işletme bölümünden  moda tasarımına doğru yol almış bir tasarımcı. Marmara üniversitesi işletme bölümünü kazandıktan sonra aslında yapmak istediği meslek moda tasarımı olduğu için bunun yollarını araştırmaya başlıyor. Bunun sonucunda Dokuz Eylül üniversitesi Moda Tasarım bölümünde kendini moda dünyasına da hazırlamış oluyor. Mezuniyet senesine tekabül eden EİB’nin düzenlediği IX Moda Tasarımı yarışmasında da ilk üçe kalıyor ve iş teklifleri de beraberinde gelmeye başlıyor. Üniversite hayatı boyunca deri tekstil ve ayakkabı gibi birçok alanda yer alan tasarımcı şu anda profesyonel alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Genç Tasarımcılar - Buse Özgün

Özüm Atalay

1992 yılında İzmir ‘de doğdu. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi , Moda Giyim Tasarım Ana Sanat dalını kazandı. Ege İhracatçı Birlikleri ‘nin düzenlediği ‘derin Fikirler ‘ yarışmasında ve Deniz İhracatçı Birlikleri’nin düzenlediği ‘Ev ve Plaj Giyim’ yarışmasında ilk on finalist arasına kalmaya hak kazandı. 2015 yılında Lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sırasında ve sonrasında çeitli markalara kadın erkek çocuk giyim olmak üzere Freelance tasarım desteği vermiştir. Şu an hazır giyim sektöründe, özel bir firmada Tasarım Uzmanı olarak mesleğini sürdürmektedir.

Genç Tasarımcılar - Özüm Atalay

More from Sinem Özusta

MURAT ÖRGE: Tasarım Mobilya’da Özgünlüğün Temsilcisi

İdeallerini ve yaşamla ilgili beklentilerini gerçeğe dönüştürmek isteyen dostlar kazanmak amacıyla 2004...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.