Gelinliğin Altına Ne Giyilir? Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Gelinliğin altına ne giyilir? ne kadar muzip bir soru değil mi oysa tek önemsediğimiz gelin ayakkabısı ile ne kadar rahat olacağımızdır.

Gelinlik neredeyse her kadının en özel hayalleri arasında yer alır. Elbette gelinliğin tamamlayıcısı olan gelin çiçeği, ayakkabısı, aksesuarı ve daha pek çok detay hazırlık sürecinde kafa karıştırır. Gelin ayakkabısı seçmenin bazı temelleri olması düğün ya da nikah boyunca hem şık gözükmeyi hem de konforlu hareket etmeyi sağlamaktadır. Gelinliğin altına ne giyilir? sorusuna cevap bulmadan önce mutlaka bilinmesi gerekenler vardır. Bunları temel olarak ele alarak daha uygun bir ayakkabı seçmek mümkündür.

gelin ayakkabısı

Ayakkabı Gelinlik ile Bütün Olmalı

Ayakkabı ve gelinlik uyumlu bir ikili olduğunda en kusursuz görüntü elde edilmiş olur. İlk gördüğünüz ya da hayallerini kurduğunuz ayakkabıyı almak yerine gelinlikle birlikte seçim yapmak daha uygun olacaktır. Bazı gelinlik ve ayakkabı modellerinde renk tonu farklılığı bile oldukça rahatsız edici olabilir. Birbirine çok yakın iki ton aslında sahip oldukları yakınlıktan dolayı yan yana geldiğinde rahatsız edici bir görüntü meydana gelebilir.

gelin ayakkabısı

Modele Uygun Ayakkabı ile Daha Şık Gözükebilirsiniz

Uyumlu bir görünüm için ayakkabı ve gelinliğin tarzının aynı olması büyük önem taşır. Gelinliğin uzunluğu, kesimi ve sahip olduğu detaylar ayakkabı seçimini kolaylaştırır. Uzun ve kabarık bir gelinlik tercih ediyorsanız boyunuza göre düz bir ayakkabı ile rahat edebilir ya da boyu kaldırması için yüksek dolgu topukları tercih edebilirsiniz. Gelinliğin uzun boyu ayakkabının ön planda olmasını engelleyecektir. Dar kesim bir gelinlik tercih edecekseniz gelinliğin formundan dolayı yürümek zorlaşacağı için ayakkabıyı gelinlik provası ile almak daha doğru olacaktır. Kısa modellerde ise işin şekli biraz daha değişmektedir. Ayakkabı kolay bir şekilde odak noktası olacağından dolayı özenli bir seçim yapmak gerekir. Gelinliğin genel hatları ve aksesuarları ile uyumlu olmalıdır. Kısa ve retro bir gelinlik bordo bir stiletto ile ya da krem rengi saten kaplama bir ayakkabı ile tamamlanabilir. Alternatifleri değerlendirerek hem gelinliğe hem de zevke uygun seçim yapılmalıdır.

gelin ayakkabısı

Ayak Yapısına Uygun Seçimler Yapın

Ayak yapısına uygun bir model seçerek evlendiğiniz günün eziyet olmasını engelleyebilirsiniz. Bir günden bir şey olmaz, dayanırım, bu ayakkabı için çekilen acıya değer gibi düşünceler gecenin sonunda büyük bir pişmanlık sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle gelinlik altına ne giyilir sorusunun cevabını ararken seçtiğiniz ayakkabıyı en azından birkaç gün evde giymeli ve doğru tercih olduğundan emin olmalısınız. Külkedisinin prensese dönüşme hikayesinin atak yapısına uygun bir ayakkabıdan geçtiğini unutmadan seçim yapmak gerekir.

Zemin ve Zaman Hesabını İyi Ayarlayın

Ayakkabıyı nerede ve hangi hava şartlarında giyeceğinizi bilmeniz doğru bir seçim yapmanızı sağlar. Kış gelinleri için her ihtimali göz önünde bulundurmak önemlidir. Kaygan zemin sorunu kapalı ya da açık hava fark etmeksizin bir anda en büyük sorununuz haline gelebilir. Ayakta kalacağınız süreyi, ayakkabıyı giyeceğiniz mevsimi ve en çok hangi zeminde duracağınızı netleştirdikten sonra ayakkabı seçimi yaparak uzun vadede doğru kararı vermiş olursunuz.

Tüm bu bilgilerin ışığında ayakkabı seçmek bir kenara dursun birbirinden çılgın fikirleri gelin ayakkabısı olarak kullananların tercihlerine şaşıracaksınız. Karşınıza çıkacak binlerce aykırı ve çılgın seçeneğe hazır olmalısınız. Farklı olmak için yeterli ama rahat olmak için uygun olmayan modeller ile mutluluk kapısından geçemezsiniz. Kendinizi yanlış seçilmiş ayakkabılar ile bir kez daha hayal ederek doğru ayakkabı seçimi için motive olabilirsiniz.

Yazar
More from ozbeoz

Perilerin Büyüsünde Sanata Atılan Fırça İzleri

Sıcaklar gelmiyor bir türlü, çiçek kokuları güzel güzel burnuma yayılmadıkça tatil özlemimde...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.