Gelin Makyajı

Merhaba sevgili okurlarım,

Bu yazımda size gelin makyajıyla ilgili tüyolar vermek istiyorum. Gelin olmak bir kadın için çok özel ve unutulmaz bir gün. Hangimiz küçük bir kız çocuğuyken “Ben büyüyünce gelin olacağım” demedik acaba? Bence büyük çoğunluğumuz. Barbie bebeklerimizi gelin yaptık süsledik püsledik evlendirdik.

Gelin makyajı istendiğinde benden, gelinin Nedime’si oluyorum bir anda çünkü ben bir makeup artistim doğru ama o gün gelinin psikolojisi artık tamamen benim kontrolümde oluyor bir nevi terapistlik yapıyorum. Heyecan Harika bir duygu tabii ki ama fazlasını kontrol altına almak lazım yoksa bu özel günü kabusa dönmesin!

Bende 10 sene önce gelin oldum nasıl bir heyecan yaşandığını çok iyi bilirim.

Gelelim makyaj seçimine.

Bir gelinin makyaj seçiminde gelinlik ve saç modeli kadar düğünün hangi mevsimde olduğu iç mekânda mı dış mekânda mı olduğu da çok önemli. Bunlar benim geline sorduğum ilk sorular; yapacağım makyajın oluşması ve şekillenmesi için önemli detaylar.

Gelin masumiyet demektir!

Beyaz bir gelinlik her ne model olursa olsun çok koyu çok abartılı bir makyajla bozulmamalı.

Eğer yoğun bir göz makyajı uygulatıyorsanız dudak açık bir renk, eğer illaki koyu renk ruj sürmek istiyorsanız gözlere daha hafif bir makyaj bu 2 kere 2 dört gibi bir değişmez biz makyözler için. Ben eğer gözü vurgulamak istiyorsam ki genelde gelin de koyu renk ruj tercih etmiyorum çünkü böyle uzun bir gecede zor ve riskli, dudakta nude renkleri kullanıyorum.

Eğer gelinimin uzun veya yoğun kirpikleri varsa takma kirpik takmayı tercih etmiyorum onun yerine 2-3 farklı maskara üst üste uygulayıp kirpikler de hacim ve uzunluk elde ediyorum. Tabii ki kirpik takmam gereken zamanlarda ihtiyaca göre tek tek olandan veya tek bir kirpik takıyorum. Böyle bir günde gelinler kızdırılır mı? Asla! Gelinim ihlali isterse onunda asla kırmam tabii ki.

Sevgili gelinler cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka 1 hafta öncesinden yaptırmanızı tavsiye ederim. Kaş alımı gibi hassas işlemlerde ise 1-2 gün öncesinden yaptırmanız çok daha iyi olur. Son olarak mümkünse SPA’ya gidin ve kendinizi şımartın.  Düğün sabahında kalkıp ılık bir duş sonrası sakinleşmek için bir bardak papatya çayı..

Kimseyi dinlemeyin o gün sizin özel gününüz olduğunu unutmasınlar…

Mutlu gelinler, nedime’niz Eda Dikmen’in sihirli ellerine bırakın kendinizi…

Yazar
More from ozbeoz

Hafif Tarifler – 4

Patlıcanlı Pizza Malzemeler 1 adet iri patlıcan,közlenmiş ve soyulmuş 1/2 fincan badem...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.