Geçmişten Geleceğe: Moda, İkonlar ve Masallar

Kalıpları takip etmenin ve kalıpları yıkmanın aynı anda yaşandığı moda dünyasının masallarına yolculuk etmek ve özümüze dönmek için bir araya geliyoruz.

Evvel zaman içinde uzak yakın zamanlarda dünya adında büyülü bir bahçe varmış. Dünyada yaşayan insanlar ikiye ayrılırmış. Onun büyülü bir bahçe olduğunu fark edenler ve fark etmeyenler. Farkına varsın varmasın Dünya’da herkes ‘Öz’ de bir ve aynıymış. Her bir kişi farklı bir masal kurmuş kendine. Herkes kendi masalının kahramanıymış. Bunu fark edenler kahraman olur kahraman gibi yaşarmış. Hayatını masal olarak görmeyi başaranlar Büyülü Bahçe’nin de farkına varırmış zaten.

audrey hepburn - ozbeoz.com

Evet, Hanımlar Beyler, masalımız başlıyor. Bu bizim masalımız. Bu sizin masalınız.

Adem ve Havva’dan bu yana içimizde biriken ‘Öz’leri keşfedeceğiz. Bazen Bin bir Gece Masallarındaki Şehrazad olacak, hikâyenin içinde hikâyeler anlatacağız, bazen Dünyazad olup 1001 gece masal dinleyeceğiz. Sonra uçan halımıza bineceğiz Hint adalarında kaybolacak, kendimizi Tiffany’de kahvaltı yaparken bulacağız. Beverly Hills’de çok özel ve pretty bir kadın olup, Türkan Şoray kurallarımızı sayacağız. Külkedisi mi, Dede Korkut hikâyelerindeki Banu Çiçek mi yoksa bir orman cini, bir su perisi mi?

Ya siz beyler, prens olmak için öpülmeyi bekleyen bir kurbağa mı, Hükümranlığını süren Şahzaman ve Şehriyar kardeşlerden biri mi olacaksınız acaba? Belki biriniz Alaaddin, biriniz de lambadan çıkan cin, biriniz Uyuyan Güzeli uyandıran Beyaz atlı prens olacak. Biriniz Oz büyücüsü, biriniz Sinbad, biriniz onun bir yerde karşılaştığı Kızılderili şaman, biriniz Ali Baba, biriniz Brad Pitt, biriniz Ediz Hun olacak…

Belki hepimiz, hiçbiri, ya da hepsi olacağız.

Kendimizi keşfe doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

‘Öz’ e doğru bir yolculuk…

HAZIR MISINIZ HANIMLAR BEYLER?

YOLCULUK BAŞLIYOR.

Ben evinizin antropoloğu, misafir olacağım size. Sihirli turumuzu yapacağız…

Bazen zamanda yolculuğa çıkacağız, bazen dünyada, bazen değişik hikâyelerde. Bazen dar kapılardan geçsek de ferah avlulara ulaşmaların sırlarını arayacağız. Kendi masalımızı keşfedecek, yaşadığımız her şeye aslında çok güzel bir hikâyenin parçasıydı diyeceğiz. Bilmecenin parçalarını birleştirip büyük resmi gördüğümüzde beğenmediğimiz parçaların aslında ne kadar güzel bir resim oluşturduğunu anlayacağız. Hep güzelliği arayacağız.

Evet, şimdi söylüyoruz tüm kapılara!

AÇIL SUSAM AÇIL…

GÜZEL MASALLARDA BULUŞMAK ÜZERE…

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Fi

Sen Mükkemmel Olursan Gösteri de Mükemmel Olur Fi ilk 3 bölüm neydi...
Devamı…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.