Cadaloz’un Günlüğü: Komşu Kapıyı İki Kere Çalar, Ya Aşk?

Komşuların, postacıların, ramazan davulcularının kapıyı en az iki kez çalmasına alışkınız, peki ya aşk da kapıyı iki kere çalar mı?

Kişisel gelişim kitapları okumaktan bıktım sevgili arkadaşım.  Kişisel gelişim gerçekten kişisel gerilime döndü artık. Ve ben her köşe başında bizi kişisel geliştirmek için ortaya çıkan uzmanlardan, kitaplardan, her türlü kurstan fena halde bıkmış durumdayım. Kişisel mi gelişeceğiz, ‘dişi’sel mi gelişeceğiz ne yapacağız bilemiyorum ama bildiğim ve gördüğüm bir şey var ki yanmışız biz arkadaşım hem de fena yanmışız… Keşke başımızı yakan aşk olsa.

Neden mi? Size alt daireme taşınan yakışıklıdan bahsetmiş miydim bu arada? İşte ondan… Geçen hafta küçük şirin apartmanımızda bir hareket vardı. Uzun zamandır kiralık olan alt kata geçen hafta biri taşındı. Komşuluk ilişkileri ve pek çok “eski” şeye bayılırım ben sevgili arkadaşım. Beni biraz tanımışsınızdır. Her ne kadar çok özgür ve modern bir hayat yaşıyor gibi gözüksem de anneannemin büyüttüğü küçük kızım ben hala. Taşındığımdan beri komşularla evet iş güç derken çok yakın ilişkilerimiz olamasa da bu sene hayatımda ilk kez aşure yapıp tüm apartmana dağıttım sevgili arkadaşım. Yüzüme uzaylı gibi bakan yeni evli çift beni her ne kadar sinir etse de, ertesi gün bana bir tabak patlıcanlı börekle gelen 3. Kat asık surat bigudi hanım bu aşure gününden kazandığım en tatlı komşu oldu. Komşularımla aşure dağıtarak tanışmış aramızda ilginç tatlı bir ilişkiyi başlatmış oldum.

Yeni bir komşu, çok heyecan verici bir fikirdi benim için.  Patırtıları duyar duymaz aşağı inip kolay gelsin dedim. Asık surat bigudi hanım da oradaydı. Ve tüm asık suratı ve bigudileriyle yeni taşınan ‘yakışıklı’ ya bir tabak yaprak sarma getirmişti. Kendimi harika bir Türk filminin içinde bulmuştum arkadaşım. Evet, ben bir Türk filmini en az 80 kez seyretmişlerdenim aynı zamanda. Yakışıklı demişken, hafif dar tişörtünün kenarından dikkatimi çeken yanık ve kaslı kolları (o kollarla sürekli bir şeyler taşıdığı için dikkatimi çekti yanlış anlaşılmasın) ve harika kokusu nedense beni oldukça etkiledi.

Buraya kadar harika ama gerisi hiç de öyle olmadı sevgili arkadaşım…

Cadaloz’un maceralarını takip etmek için tıklayın.

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Masal Ev

Bahar geldi, güller açıldı ruhumuza neşe saçıldı. “Cadaloz Köyde” günlerim başlamış bulunmaktadır. ...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.