Cadaloz’un Günlüğü: Kış Uykusu

Lapa lapa kar yağıyor kızlar. Cam kenarında beyaza bürünen sokakları pijamalarım ve geyikli çoraplarımla izlerken yüzyıllık kış uykusuna yatmışım sandım. Kar yüzünden mahsur kaldığım ve mecburi tatil yaptığım evimde müziğim, mumlarım ve çayım bana düşünme ve arınma fırsatı verdi sanırım. Demlediğim nefis çayımda neler yok ki; tarçın, karanfil, havlıcan ve azcık rom. Portakallı kekimi yerken de bugün yapmayı ertelediğim pilatesim, küs olduğum sevgilim ve radyodaki aksaklıklar aklıma daha bir takıldı nedense.   Depresyonda mıyım yoksa? Hayır, tabii ki, bunun adı; kış uykusu.

Daha neler mi düşündüm aslında niyet ediyorum ve düşünüyorum ki bu kış uykusu dondurucu soğuk ve kar artık ihtiyacım olmayan bütün ezberlerimin, kötü ve uğursuz her şeyin üzerini örtsün. Ve bu uykumdan yepyeni bir bilinç ile uyanayım.

Kış Uykusu Duam

Beni bugüne kadar aşağı çeken enerjilerden, değersizlik duygumdan, gizli egolarımdan, gizli komplekslerimden sevgiyle vedalaşayım. Günahı ile sevabı ile hepsi benim sonuçta. Ve ey duyun yağan karlar madem kış uykumdayım ve bir rüya görüyorum hayatımı ele alıyorum ve başlıyorum saydırmaya.

  • Hayat amacımın sadece radyoda program yapmak olmadığını düşünüyorum, insanlarla daha içli dışlı olabileceğim güzel paylaşımlar yapabileceğim bir ortamım olsun ve bunu bir işe dönüştüreyim istiyorum. Ey evren sen en güzelinden ortaya karışık bir şekil tasarlarsın eminim, benim ve bütünün hayrına en uygun olan haliyle.
  • Hala alt katımda oturmaya devam eden, kendisi ile gelgitli ama tutkulu bir ilişkim olan yakışıklı ile evlenmek istiyorum. Ey evren ve düğün tasarımcıları güzel bir kır düğünü fena olmaz mı? Hazırlık için bol vakit var.
  • Birlik ve ÖZ bilincimden, sınırlı ego bilincime arada dahi olsa hiç geçmemeye niyet ediyorum. Allah’ım yardımcım ol.
  • Geçmişe dair her ne yaşadıysam, her ne yaptıysam öyle olması gerektiği içindi, beni bugüne taşıdılar. Her şeyi olduğu gibi kabul diyorum, barışıyorum ve kendimle gurur duyuyorum.
  • Kendime bayılıyorum, tüm hatalarım, tüm saçmalıklarım, tüm başarılarım, tüm başarısızlıklarım, hepsi tek kelime ile mükemmeldi. Ben olduğum kadar ve tam da olduğum gibi tüm kusurlarım, beceriksizliklerim ve becerilerimle TEK KELİME İLE HARİKAYIM.
  • Ve hiçbir sebep olmadan sevmeyi ve sevilmeyi hak ediyorum.
  • Var oluşum ve bugüne kadar hayatta kalmam zaten bir mucize ve bu bile çok fazla saygı duyulmayı hak ediyor.

Kış uykusu bir tohum gibi karanlığa aşağılara gömülüp saklandığımız bir dönem olsa da o tohumlar yerin ne kadar dibine giderse baharda o kadar verimli açar, tomurcuklar, çiçekler, meyveler ürünler verir.

Niyet ediyorum, tüm karanlıklarım yerin dibinde geçen zamanlarım sadece tohumumu daha güzel kök salmaya hizmet etsin.

Her şey çok güzel olacak kızlar ve biz birlikte çiğdem çitleyeceğiz.

Cadaloz’un Günlüğü’nün diğer yazılarını okumak için tıklayın. http://ozbeoz.com/kategori/cadaloz

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Senin Kusursuz Hayatın

Sıcaklarda kafamı dağıtmak için Liz Fenton&Lisa Steinke’nin Türkçe’ye ‘Kusursuz Hayatlar’ olarak çevrilen...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.