Cadaloz’un Günlüğü: Fi

Sen Mükkemmel Olursan Gösteri de Mükemmel Olur

Fi ilk 3 bölüm neydi kızlar. İzlemeyen varsa izlesin derim. 4-5-6 da o kadar umduğumu bulamadım. Ya da ilk 3 bölüm o kadar iyiydi ki onlar biraz sönük kaldı.

“Gözümüze güzel gözüken her şeyde doğanın bu sihirli tanrısal olan taklitlerini ararız… Gözümüze güzel gözüken her şeyde doğanın bu sihirli tanrısal olanı taklit edildi… Oransızlık rahatsız ettiği gibi altın oran kendinden habersizleri bile kendine çekti.”

Can Manay ders anlatıyor…

İlk bölümde “altın oran” da olan, dikkatinizi çekerim –tutkusu- ile var olan, sadece dans ederse gerçekten var olacakmış gibi hisseden bir Duru güzellik.

Tutkusunu gerçekleştirdiğinde, “var” olduğunda “altın oran” a sahip oluyor ve mıknatıs gibi kendisine çekiyor neyi çekmesi gerekiyorsa. Evet demek ki neymiş altın kelimeler, “tutku- var olmak=altın oran” yani ben böyle yorumladım kızlar sizi bilmem.

Fi Dizisi Oyuncuları

Can’ın aşık olduğu Duru’ya bir de öğrencisi Bilge’ye nasihat sahneleri de çok etkileyici bence. Bilge “yeteri kadar zeki olsaydın bu halde olmazdın” diyor ve Bilge’ye kendini aşması için harika ortamlar yaratıyor. İşte süper bir üniversite hocası diyoruz Can Manay ’a… Bütün hocalar böyle olsun diyoruz, ama daha çözemedik henüz bu karakterimizi…

Ama zannediyorum beni en çok etkileyen Duru’ya sahnedeki korkusunu nasıl yenebileceğini anlattığı sahneydi.

“Sihirli formülü bulursan her şey çok güzel olur” der Can Manay.
Duru sorar : “Formül ne peki ?”
“Sensin. Sadece sen ışık müzisyenler hiçbiri umurunda olmasın. Sen sahnede ol sen iyi ol sen kendini orda iyi hisset eğer sen mükemmel olursan gösteri de mükemmel olur.”

Belki de budur kızlar, Duru’nun erkek arkadaşı Deniz hoca ise grupla bütünleş kendini unut gösteri o zaman iyi olur demişti. Bakalım ne olacak ilerleyen bölümlerde umarım hayal kırıklığına uğramayız ve bu heyecan sürer. Kim ne derse desin ilk 3 bölüm bana çok iyi geldi kızlar. Bazen dizi seyretmek iyidir gerçekten. Seni yapmaman gereken şeyleri yapmaktan alıkoyar işte o yüzden faydalıdır.
Hayat bir sahneyse müzisyenler, ışık … hiç birşey değil biz iyi olalım kızlar.

Biz iyi olursak gösteri de iyi olacaktır.

 

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Korku Dolu Erkek Kız Gibi Davranır

Sevgi dolu olan erkek, erkek gibi. Korku dolu ise kız gibi davranır. Bugünlerde her...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.