Cadaloz’un Günlüğü: Dişi Enerji

Şok Şok Şok!

Bugün dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu şey: “Dişi Enerji’ymiş!

Hawaii’de ki bu muhteşem kursa giden Çiçi’den bunları duyduktan sonra, ‘Cadaloz’ la Günün Dedikodusu’ radyo programcısı olarak bu konuyu mercek altına aldım. Ne de olsa son ‘trend’ler, son dedikodular, en İyi’ler, benden kaçmazdı. Dünya’da ciddi bir DİŞİ KADIN, KUTSAL DİŞİ, VAHŞİ, DOĞAL DİŞİ… çılgınlığı başlamış da haberimiz yokmuş kızlar. Neler mi öğrendim?  Dünya’nın daha iyi bir yer haline gelmesi, şifalanması bizim bireysel olarak şifalanmamız ve dönüşmemizden geçiyormuş. Öz’ümüzden bize intikal eden birikimle olan bağı yeniden canlandırıp kaybettiğimiz o bağlantıyı yeniden kurmamız için Dünya harekete geçmiş. Dünya’da tüm kadınlara uzun zaman önce kaybedilen bilgelik, güç, doğallık çağrısı varmış.

Kadınların Yeniden Doğuşu

Dünya gezegeninde acil olarak “kutsal dişi” nin bereketine ve hediyelerine ihtiyaç duyuluyormuş. Kadınlar artık erkekleşerek ya da kadınlıklarını bastırarak bu gemi yürümezmiş. Kadınlar artık ‘her şey yolunda’ imiş gibi kendilerini kandırmaya devam edemezlermiş.

Dünyadaki pek çok kriz “dişi enerji” ile insanlığın bağını koparmasından ileri geliyormuş. Ve 21.yüzyılda, dünya şu an tekrar dişi enerjiye bağlanmak üzere harekete geçmiş. Yani dünya için şifalanma vakti imiş.

Dişilik Yolculuğu Başlıyor

Tüm son dedikoduları bilen ben deniz nasıl oldu da bunu kaçırdım, neyse çok geç olmadan arayı kapatmış bulunuyorum sevgili arkadaşım. İnternette basit bir taramayla yaklaşık 200’e yakın dünyanın her yerinde yapılan Dişilik programları ve içeriklerini inceledim şekerler. Ve benim için artık terapi ‘out’, dişilik kursu ‘in’.  En iyi kursu bulacaktım, biraz şundan bundan kısarak artık parası neyse verip gidecektim. Benden bir tane var ve bunca yıl ben bu biricik Ben’e hiç de hak ettiği kadar iyi davranmadığımı anlamıştım. Çiçi gibi Hawaii’ye ya da Bali’ye mi gitsem diye düşünürken ve ciddi bir şekilde bu konuda okumaya devam ederken tüm bu programların içinde bir tanesi feci gözüme çarptı şekerler. Ve bunun niye böyle olduğunu çok güzel anlatmışlar. İddialarına göre de tüm dünyadaki kadınlar buraya bu programa katılmaya geleceklermiş. İki hatun kafa kafaya vermişler, biri kültürel antropolog biri klinik psikolog. Sıkı durun programın adı “DREAM VOYAGE: DİŞİLİK YOLCULUĞU” .

Hazır ol dünya, yola çıkıyorum…

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Modern Zamanların Issız Değil Kayıp Adamları

Hayat değiştikçe insanlar ve aşklar da değişiyor. Modern zamanların aşklarında kendine yer...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.