Cadaloz’un Günlüğü: Deniz ve Mehtap

Başlattığımız ‘Mutlu Kadınlar Çoğalsın’ Kampanyası hiç tahmin etmediğimiz kadar ses getirdi kızlar.  Her gün radyodan bana gelen mesajlar, arayarak ‘Cadaloz’ la Günün Dedikodusu’ programına canlı bağlananlar bizi oldukça ümitlendirdi. Yalnız geçen gün gelen sorulardan birini sizinle paylaşmak istiyorum. Dinleyicilerden biri şöyle sordu:

‘Şimdi siz mutlu kadınlar çoğalsın diyorsunuz ya, herkes mutlu olmayı hak ediyor mu ki? Etrafımızda mutlu olmayı hak etmeyen huysuz, fesat, hiç bir şeyden memnun olmayan, etrafını ya aşağılayan ya da her bir aşağılık kompleksi ile bakan, insanları iğneleyici konuşan, onların kusurlarını ya da “eksiklerini” görüverip laf sokmaktan geri durmayan, etrafına negatif enerjiden bol bir şey vermeyen, özünde ve sonuçta “mutsuz” olan pek çok kişi var. Peki, onların mutlu olmaktan önce “adam” olmaları (ya da “kadın”) gerekmiyor mu? ‘

Bu soruyu o gün programda tartışmaya açtım. O günden beri de kafamda takılı olan bu soruyu alarak bayram tatiline çıktım kızlar. Tabii ki hala inişli çıkışlı bir şekilde flört etmeye devam ettiğim “yakışıklı” ve onun samimi olduğu bir çift ile. Ben aynı zamanda bir “denizkızıyım” şekerler. Çocukluğumdan beri kafamda sorular, hayatımda karışıklıklar, karada olup bitenleri daha iyi anlama ihtiyacım olsa ya deniz kenarına giderim, ya da denize açılırım. Mutlaka iyi gelir.

Denizler Bizi Bekler

İşte yine bir ‘deniz yolculuğu’… Bu sefer ilginç bir şey denedik. Çağnur ve Pınar’ın çiftlere özel hazırladığı ‘Denizler Bizi Bekler’ özel turuna katıldık. Sadece 8 çiftin özel bir ön görüşme ile seçilerek katıldığı çok özel ve şık iki yelkenli bir gulet ile çok özel rota ve program. Normalde sadece kadınlara yönelik etkinlikler düzenleyen Çağnur ve Pınar Bayrama özel çiftlere yönelik bir program hazırlamışlar.

Her şey adeta büyülü bir şekilde kurgulanış, ayarlanmış ve organize edilmiş. Tekneye biner binmez kurallar anlatıldı. Bu çılgın hatunlar özel bir kaptan bulmuşlar ve ona bir eğitim vermişler. Çünkü teknede hepimiz eşitiz, kaptan hariç. Kaptan geminin patronu, gemi, deniz ve rüzgâr da patroniçesi imiş. Mehtap bizleri kontrol edermiş.

O yolculukta daha neler anladık ve öğrendik…

Anlatacağım kızlar…

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Bir Çanta Asla Sadece Bir Çanta Değildir

… Au Vintage, Ahu Yağtu-  beni nerelere götürdün bilemezsin! Evet, sanki aradığım...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.