Cadaloz’un Günlüğü: Dansa Davet

Dün uzun zamandır aklımda olan bir filmi izledim internetten. Çok değil ama eski sayılan bir film, o yıllarda izleyememiş ama izleme listemde olan bir filmdi. Richard Gere ve Jennifer Lopez’in başrollerde oynadığı ‘Shall we dance? Türkçe ’ye ‘Aşka Davet’ ya da ‘Dansa Davet’ olarak çevrilmiş. İzlemeyenler hemen izlemeli.

Güzel bir evliliği ve bir kızı olan filmdeki Richard Gere hayatı sıkıcı bulmaya başlar. Hayatları da evlilikleri de monotonlaşmaya ve duygusuzlaşmaya başlar. Bu arada Cadde üzerinde bir dans okulundaki yedek dans hocası Jennifer Lopez üzgün ve hafif depresyondadır ve sık sık camdan dışarı bakar. Metro ile işe gidip gelirken Richard Gere’ın gözü bu Dans Okulu’na takılır. Meraktan bir gün metrodan iner ve kendini okula kaydolmuş bulur. Maceranın sonunda hayata yeniden dönen bir Jeniffer Lopez, kurstaki diğer öğrenciler ve hocalar, yaşamına anlam ve enerji yüklenen Richard Gere ve onun aşkı yeniden alevlenen karısı karşımıza çıkar. Richard Gere ’in hayatı ailesi ile beraber eskisi düzende devam eder, tek fark artık onlar ritme ve coşkuya dâhil olmuşlar, hayattan tam anlamıyla tümden haz almaya başlamışlardır.

Eee, Mevlana’nın dediği gibi: ‘Yalnızca susayan Su’yu aramaz, Su da susayanı arar.’ Ve bir dans okulu pek çok insanın hayatını olumlu yönde değiştirir.  Ben de susamıştım ve bir yerlerdeki Suyun peşindeydim. Bu arada Suyun da beni aradığını düşünürsek susuzluğum uzun sürmeyecekti o zaman. Buna en güzel işaret beğendiğim dişilik kursu ile ilgili ‘SU’YUN ATEŞ DANSI’ adlı bir yazı görmem oldu. Dream Voyage: Dişilik YOLCULUĞU bir dergiye kendilerini tanıtan bir yazı yazmışlar. Yazı’nın başlığını görür görmez bende şimşekler çaktı bir solukta yazıyı okudum.

Artık emindim. Bir şeyler tam yolunda değildi ve benim buna bir çare bulmam gerekliydi. Hayat bana bir işaret veriyordu ve benim bunu iyi okumam gerekirdi. Öncelikle bu kursu veren hatunları bir araştırayım bakayım dedim. Vay arkadaş vay neler varmış daha öğreneceğimiz.

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Modern Zamanların Issız Değil Kayıp Adamları

Hayat değiştikçe insanlar ve aşklar da değişiyor. Modern zamanların aşklarında kendine yer...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.