Cadaloz’un Günlüğü: Artık Mutlu Olmak İsteyen Kadınlar Kulübü

3 ay süren 2. evliliğim bittiğinde ben ve 3 yakın arkadaşım (Çiçi, Pippi ve Lili) ‘Artık Mutlu Olmak İsteyen Kadınlar Kulübü’ nü çoktan kurmuştuk.

Çünkü etrafımızda en çok gördüğümüz şey mutsuz kadınlardı. Ve bu gruba biz de fena halde dâhildik. Mutsuz kadınlar ordusu çığ gibi büyürken, artık neredeyse kadınlar büyük “angry bird”lere  (öfkeli kuş) dönüşmüş, yarışmanın, kendini birilerine beğendirmenin, kabul görmenin, başkalarını ezerek onların üzerlerine basarak yükselmenin esiri olmuş, kadın olmayı fena halde unutmuş, birbirini rakip olarak görmeye başlamışken bizim bireysel olarak mutlu olmamızın çok da mümkün olmadığını anladık.

Mutsuz bir kadın, çürük bir domates gibidir. Kasadaki diğer bütün domatesleri de çürütebilme özelliğine sahiptir. Hele ki kasadaki bütün domatesler çürümüşse o kasada çürümemiş bir domates olarak kalabilmek ciddi bir maceraya dönüşebilir.

Nasıl ki gülmek ve kahkaha atma bulaşıcıdır, mutsuzluk da bir şekilde öyle galiba şekerler. Ben ve arkadaşlarım şu an itibarı ile elbette oldukça fazla yol aldık.  Çiçi Hawaii’de Kadın olma sanatı kurslarına katıldı. Ben Pınar ve Çağnur’un Dişilik Seminerlerine abone oldum. Çok erken yaşta anne baba ve çevresinin baskısı ile komşuları ve aile dostları olan ve aynı zamanda “zengin ve iyi bir ailenin oğlu” olduğu iddia edilen bir çocukla evlenmiş ve ıstırap dolu bir evliliği her zaman  “aslında kızılcık şerbeti içiyorum” diye yansıtmış olan Lusi sonunda boşanıp bir köye yerleşti.  Pippi erkek arkadaşı ile teknede yaşamaya başladı.  Pippi, Çiçi ve Lili- yanlış anlaşılmasın şekerler bu isimler arkadaşlarımın takma adları hepimiz özbeöz bu toprakların hatunlarıyız.

Biz kararlıyız. Kimsenin tek başına mutlu olamayacağına, sosyal varlıklar olarak herkesin herkesten etkilendiğine artık kesin kanaat getirdik.  Ben radyo programımdan da bunu duyurdum. Sizinle de paylaşmak istiyorum.

“MUTLU KADINLAR ÇOĞALSIN KAMPANYASI” başlatıyoruz. Radyo programımdan her gün bunu duyurmaya devam edeceğim.  Haydi, kızlar siz de katılın. Etrafımıza sevgi ve gülücük tohumları atalım. Yardıma ihtiyacı olanlara destek verelim. Sevelim sevilelim, kahkahasız günümüz geçmesin. OZBEOZ LIFESTYLE’ı ve Dişilik Yolcuğunu takip edelim.

Öpüyoruuuum kocaman hepinizi…

More from Çağnur Şarman

GİRİTLİ MARİA’NIN KORONA HİKÂYESİ

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Akdeniz’in en müstesna yerinde görkemli dalgaların...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.