Cadaloz’un Günlüğü: Travmamı Seveyim

Cadaloz ve Günlüğü olarak travmaları değiştiren, yok eden ve insanı hafifleten bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğun adı “Dişilik Yolculuğu” sevgili arkadaşım.

Bugün harika bir gündü arkadaşım. Bugün takip etmeye, yazılarını okumaya ve seminerlerine hatta düzenledikleri etkinliklere katılacağım Pınar& Çağnur adlı iki kadının Dream Voyage: Dişilik Yolculuğu resmen hayatıma girmiş oldu.

Biri inanılmaz donanımlı çok yönlü bir klinik psikolog, diğeri ise kültürel, toplumsal cinsiyet antropoloğu ve dişilik eğitmeni. Evet, bu kadınların bir seminerine katıldım ve hayatım henüz değişmediyse de yakında değişecek hissediyorum. Kızlar çok şanslıyız çünkü dünyadaki bütün dişilik eğitimlerini inceledim özet bu kadınların artık takipçisiyim.

Yolculuğun Dedikodusu

Bu hafta sonu arkadaşlarımla önce bir kahve keyfi, sonra biraz mağaza gezintisi yaptık ve arkasından Pınar ve Çağnur’ un seminerine katıldık.  Çok ilginç bir grup ve sohbet yaptırdılar. Kızlarla seminer çıkışı durum analizi için bana geldik. Şirin ve bana göre harika manzaralı terasımda bu sefer bir çilingir sofrası kurduk. Radyodan bana hediye ettikleri Müzeyyen Senar’dan Orhan Gencebay’a karışık müzikleri içeren bir CD eşliğinde başladık günün değerlendirmesine.

O akşam günlerden arabeskti. Ve biz derinlerden gelenleri ortaya kusup gitmesi gerekenleri gülerek uğurlayacaktık. Hepimizin bizi derinden etkileyen, yaralı olmamızı sağlayan etrafımızdaki pek çok kişiden daha mağdur olduğumuzu düşünmemizi sağlayan pek çok özelliğimiz ya da yaşadıklarımız vardır. Her ne kadar savaşlar, göçler olduğunu ve bir çatıya ve bir lokmaya sahipsek çok şanslı olduğumuzu bilip şükretsek de bizi yine de engelleyen bir kayıt yapmışızdır o sevdiğimiz bilincimize ya da altına bir yerlere. Bazımız çok çirkin, bazımız çok annesiz, bazımız sevgisiz, şefkatsiz, bazımız hep eksik hissettirilmiş, bazımız hep kendi başarmak zorunda kalmış. Kimimiz yalnız, kimimiz fazla kalabalık, kimimizin içindeki sazlar başka, söylediği sözler başka. Kimimiz aldatılmış, kimimiz terk edilmiş.

Doğru Atılan Her Adım Işık Olur

Bunları fark edip, tespit edip dönüştürmek elbette şartmış sağlıklı bir insan ve sağlıklı bir dişi olabilmek için fakat kızlarla seminerden şunu anlamış ve bunu sarhoş olurcasına kutlamıştık. Bir binaya nasıl ki çatlak yerinden ışık girer, aynı şekilde yaralarımız, travmalarımız ve çatlaklarımız da eğer onları doğru kullanabilmeyi öğrenirsek aydınlanacağız ve ışıkla dolacağımız yerlerdir.

Teşekkürler hayat, teşekkürler şu an çalan Ajda, teşekkürler Pınar ve Çağnur- Dişilik Yolculuğu

More from Çağnur Şarman

Bir Çağ Yangını

Evet, biz Sezen Aksu şarkıları ile aşkı öğrenmiş bir nesiliz. Ne diyordu...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.