Cadaloz ’un Günlüğü: PERİ MASALI

Kızlar evet o beklenen yaz geldi sonunda yine. En sevdiğim ay Haziran geldi. Yazın geldiğini Bodrum’a gidince anlıyorum var orada değişik bir enerji gerçekten iyi geliyor. Ve ne görüp şaşırdık: Okan Bayülgen bu sefer gerçekten bizi diskoya götürmüş. Disko kralı Okan şeker gibi bir galeri bar açmış. Piyano eşliğinde Yeşim Salkım’ın çıktığı gece gittim. Ummadığım kadar harika bir geceydi. İşte Haziran sürprizleri başlasın.

Pınar Aylin’in ilk kitabı “Peri Masalı”

Yazın geldiğini hissetmem bir de deniz kenarında güzel bir kitabı keyifle okuyunca. Güneşte keyif alarak okuduğum bir kitap; Pınar Aylin’in ilk kitabı “Peri Masalı”. Kitabı anlatmayayım ama kitapla beraber Afrika’yı gezdim hem de bir trende diyebilirim. Kısa da olsa bir uzaklaşma iyi geldi. Pınar Aylin gerçekten çok akıcı ve samimi bir dil üslup kullanmış. Masallar, anlatılan hikâyeler bizi gerçekten bir yerlere götürüyorsa, ‘an’a sokabiliyorsa eğer başarılı değil midirler zaten her şey de olduğu gibi. Kitapta çokça bunlar, inişler, çıkışlar, hayat da var. Fakat ben en çok kitabın ismine, mucizelere odaklanmaya ve bu sihirli dünya bayıldım. Aslında şu ara hepimizin bir peri masalı dinlemeye ihtiyacı var. Masallarda olur denilen mucizelere, büyülü güzelliklere inanmaya, hayret etmeye ihtiyacımız var. Çünkü hayret duygusunu kaybetmek, safiyetimizi kaybetmek gibi çokça yaralıyor da fark etmiyoruz bile. Çokça peri masalı duymaya ihtiyacımız var. O “Peri Masalı’nın sonu kötü bitse bile, o bitiş mutlaka başka bir masalın başlangıcını doğuruyordur. Belki kötü son, mutsuz son ya da mutlu son diye bir şey yoktur ve sadece o hayret duygusunu, o bambaşka diğer duyguları yaşattığı için masala teşekkür etmeliyiz. “Masal sana teşekkür ederim”, iyi kötü yaşadık işte o “an”ları.

İnanmak İstediğimiz Masal Gerçek

Bize anlatılan duyduğumuz, her gün etrafımızda dinlediğimiz ve artık içimizi karartan onca kötü masaldansa bize hayret duygusunu tattıracak, peri masalları dinlemek çokça daha iyidir bence. Çünkü neye inanmayı seçersek o’yuz. Bitiş, başlangıç iyi kötü çok göreceli. İşte televizyon programı bitti dediğimiz Okan, Bodrum’da çok şık bir bar açmış. Bir masal biter başka masal başlar. Bu sıcak “PERİ MASALI” tozu ile içimizi ısıtan Pınar Aylin’in de eline sağlık.
Unutmayalım kızlar, her şey boş, inanmak istediğimiz masal gerçek.

More from Çağnur Şarman

Cadaloz’un Günlüğü: Dansa Davet

Dün uzun zamandır aklımda olan bir filmi izledim internetten. Çok değil ama...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.