Cadaloz’un Günlüğü: Bir Çanta Asla Sadece Bir Çanta Değildir

… Au Vintage, Ahu Yağtu-  beni nerelere götürdün bilemezsin! Evet, sanki aradığım o kadim bilgelik, ihtiyacım olan tüm bilgiler, kafamda dönüp dolaşan karışık soruların cevapları o çanta ile ilgili bir yerlerdeydi.

Henüz aradığım cevaplara ulaşamasam da bir şeyler kıpırdadı içimde okur arkadaşım.

Düşündüm de çanta, hayatta yaptığımız kısa yolculuklarda yanımızda taşıdıklarımızı barındırır. Bazen saatlerce aradığımı bulamam küçücük bir çantada. Bazen de içi öyle gereksiz çöplerle dolar ki içini resmen dip bucak temizlemem gerekir. Bugün düşündüm arkadaşım hayat çantamda neler var yanımda diye. Gereksiz, atmaya üşendiğim ya da ileride lazım olur diye tuttuğum neler var diye baktım. Neler bana gereksiz yük yapıyor, gerçekten ihtiyacım olan neler çantamda yok diye baktım. Gönül evimin anahtarı da orada bir yerde olmalı, farkında mıydım bunun? Kimliğim de orada bir yerdeydi. Kimdim ben peki?

Bana Çantanı Göster Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Çantalarımızın içi de dışı da bizi mi yansıtıyordu sevgili arkadaşım. İnsanlar o yüzden mi bazen servet ödeyebiliyordu çantalarına? Elbette bu değerli şeyleri taşıdığım kap, çantam şık olmalı, beni yansıtmalıydı. Bana çantanı göster sana kim olduğunu söyleyeyim. Bunu etrafımda gördüğüm kadınlara kesinlikle yapabilirim sevgili okur arkadaşım. Her çantanın bir hikâyesi vardır mutlaka. Benimkilerin var en azından. Ve vitrinde o çantayı gördüğümde neden içim kıpırdadı daha iyi anlıyorum. Artık hayatımda bir değişiklik yapma vaktinin geldiğini anlamışım. Kendime yeni bir hikâye yaratmamın vakti gelmişti. Bazen içinde taşıdıklarımızı kolayca değiştiremiyorsak, onları taşıdığımız kapları değiştirmekle işe başlayabiliriz. Biz buna değeriz. Çok heyecanlıyım arkadaşım. Evet, şık bir dönüşüm vakti çoktan gelmişti belki ve ardından iç temizlik, arınma ve eksikleri tamamlama vakti.

Anneannemin çılgın arkadaşlarıyla yaptıkları şık buluşmalar belirdi aklımda. Evet, o vitrindeki çanta belki beni böyle eğlenceli şık bir kadın buluşmasına götürmüştü. Kararlıydım arkadaşım, içimden dökülüp saçılan, yerlere dağılan, bir yerlerde bıraktığım ne varsa toplayacak, çöpleri atacak ve bu yeni çantamda sadece gerekli güzellikleri yanımda taşıyacaktım. Bu çantamın hikâyesini tamamen ben şimdi yeniden yazacaktım. Yazdıkça seninle paylaşacağım arkadaşım.

More from Çağnur Şarman

Bir Çağ Yangını

Evet, biz Sezen Aksu şarkıları ile aşkı öğrenmiş bir nesiliz. Ne diyordu...
Devamı…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.