Bir ‘Anne – Kız’ Hikayesi

İşimiz sadece giyim kuşam meselesi değildir. İşimiz hikaye meselesidir , hikayeler yoksa giyim kuşam neye yarar.  Senin hikayen olmasa , benim hikayem olmasa tasarlanan yaratılan ürünler neye yarar.

Ne demiştik; biz ilhamımızı hikayelerden alıyoruz. Senin hikayenden benim hikayemden çünkü hepimizin farklı hikayeleri değil mi zenginliğimizi yaratan.  

Biz ilhamımızı gerçek insanlardan ve onun duygularından, farklılıklarından alıyoruz. 

Blogumuza girdiğinizde birçok hikaye göreceksiniz, bir çok bakış açısı. İşimiz bunlardan beslenerek büyümek, şekil değiştirmek. Bugünki ilham perimiz anneler ve kızlarına gelsin..

Erkek anneleri bana kızmasın kız annesi olarak işe buradan başlayarak biraz torpil geçmiş olabilirim. Hele de mağazamda bir çok anne kızın alışveriş deneyimini yaşadığım düşünülürse malzemeler çoğaldı. Konu anneler ve kızları olunca çekişmeler, didişmeler, sevişmeler bitmez. Sen mi bilirsin ben mi, annem mi ergen ben mi, sosyal medyada çok mu sosyaliz, senin stilin mi benim stilim mi ? sonu gelmeyecek tatlı atışmalar…

Boyuna yetişen kızı olan anneler bilir sen daha dün genç kızken bu yeni yetme nerden çıkıp seni beni beğenmez olmuştur ya da senin beğendiklerine o da ortak olmuştur. 

Ne ara sen onun çocuğu o senin annen olmuştur?

Anneler ve kızları denince yazmak yetmez, bazen romantik komedi tadında başlayan anlar bazen kara komediye dönüşse de her kadın bir annenin kızı olduğuna göre yazarak anlatmak az gelecek gibi, hadi bakalım gerçek kahramanlarımızı izleyelim o zaman…

İşimizi severek yapıyoruz, en başta da söylediğim gibi konu giyim kuşam meselesi değil, bu vesile ile kazandığımız insanlar.

Bu hikayemizin kahramanı güzel anne ve kızları onlarla birlikte çok keyifli bir gün yaşadık, çok güldük çok eğlendik. Annelerin kızlarının kendi aralarındaki çekişmelerine, gülüşmelerine ortak olduk. Bu çalışmada ilhamımıza ortak olan Sevgili Neşe Erçakır ile kızları Defne ve Derin Erçakır’a, Begüm ve Berfin Karace’ye, Ayça Bayman ve Defne Tantürk’e çok teşekkür ediyoruz. Tüm içtenliklerini ve doğallıklarını sergilediler. 

Ve tabii en başta kızım Ceylin Özusta‘ya. O olmasa bu ilham bana uğrar mıydı bilinmez. Onun hayatımda rolü büyük. Her girişimim onun hayatıma kattıkları ile değişip şekil değiştirmekte. 25-26 sında anne olduğum için belki onun büyütürken kendi içimde ki kızı da büyütüyorum. 

Sinem, Ceylin Özusta

Fazla sözü uzatmadan sizi görsellerimiz ve videolarımız ile baş başa bırakıyor, yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Video: Burak Yurdakul
Fotoğraf: Cansın Soyer
Makyaj: Meral Kaftancı

 

 

 

Bu yazının etiketleri
, , , ,
More from Sinem Özusta

British Fashion Awards 2016 Adayları Açıklandı

British Fashion Awards 25 yılı aşkın süredir moda endüstrisinin nabzını tutuyor. 1989...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.