Benim Hayatım, Benim Zamanım, Benim Cildim

Güneşli günler geride kaldı. Ne çok duyduk bu cümleyi öyle değil mi? Kimimize  oldukça uzun gelen yaz tatili kimimize  göre göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Özellikle mevsim geçişlerinde nem oranı değişiminden dolayı cilt bakımı çok önem kazanır.

ozbeozcom-cilt-bakimi

Şimdi başımızı kaldırıp gökyüzüne baktığımızda güneş o kadar da yakıcı gelmiyor ama geçen 4 ayın cildimizde bıraktığı etkileri hala devam ediyor. Tüm yaz kendimizi ne kadar korumaya çalışsak da izleri bir şekilde yüzümüze ve hatta vücudumuza yerleşiyor. Kışa hazırlandığımız şu günlerde güneş, havuz ve denizin yarattığı hasarları iyileştirmenin tam zamanı. Şayet bu hasarları iyileştirmeden kış aylarına geçersek  cildimizde oluşan tahribatın kalıcı olmasına neden oluruz. Ani hava değişikliğine karşı cildimizi bakımlarla güçlendirmeliyiz.

Cildimiz yaz aylarının etkisiyle termal su kayıpları yaşar ve nemsiz kalır. Nem oranı özellikle mevsim geçişlerinde çok önemlidir.

Dolayısıyla leke  hücre döngüsünün yavaşlamasıyla oluşan ölü deri tabakası, yağlanma , gözeneklerde genişleme beraberinde elastikiyet kaybı, sarkma gibi sorunlar oluşur. Bu problemlerden nasıl kurtulurum ve gerçek yaşımı yansıtan bir cilde nasıl kavuşurum diye gelen soruları duyar gibiyim. Evet cilt yaşımız biyolojik yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Cildimizin canlı, parlak, genç görünümünü sağlıklı yaşam ve kişisel özel uygulanan bakımlarla sağlayabiliriz.

İlk tavsiyem sağlıklı beslenme ve su tüketimi!

Cilt ve vücut sağlığımız için dört mevsim su tüketimi ihmal edilmemeli ve antioksidant özelliği bulunan

  • A vitamini (yumurta, baklagiller, ceviz vb.)
  • C vitamini  (kivi, limon, mandalina, ananas, maydonoz vb.)
  • E vitamini (balık, fındık, badem vb.) içeren meyve ve sebzeler tüketilmelidir.

Ayrıca manuel bakımlarınızı destekleyecek en başarılı anti-aging cilt temizleme cihazı HYDRAFACIAL’ı öneriyorum. Bu sistem FDA onaylı olup cilt tonu eşitsizliği, akne tedavisi, siyah nokta tedavisi, sebum dengelenmesi, cildin nemlenmesi, ince kırışıklıklarının giderilmesi, güneş hasarlarının iyileştirilmesi gibi pek çok problemin tedavisine ayı anda cevap verebilmektedir.

Sistem son derece konforlu olup ağrı ve acıya neden olmaz ve sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmaz. Holllywood yıldızlarının cilt bakım tercihi olmasıyla  dünya basınında da sıklıkla yer alan Hydrafacial sistemi 2016 yılında ‘En İyi Cilt Yenileme Cihazı’ ödülü almıştır.

Özel A Plus polikliniğinde hekimin estetik koçluğunda, uzman estetisyenler eşliğinde techno-beauty teknolojilerini kullanarak cildinizde ki sorunlara en sağlıklı, en  güvenli yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. Unutmayın cildiniz en değerli giysinizdir. Göstereceğiniz özeni de fazlasıyla hak eder.

Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

More from Gülay Us

Gözler Ruhun Aynasıdır

Yüzümüzde ki yaşlılık belirtilerinin en erken görülmeye başlandığı yer göz çevresidir. Çünkü göz...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.