Aslı Göksan’ın Alaçatı İçin Valiz Hazırlama Rehberi

Yaz mevsimi ile birlikte başlayan tatiller, valiz hazırlama telaşını da yanında getiriyor. Aslı Göksan’ın kaleminden valiz hazırlama tüyoları sizlerle…

 

Herkese iyi yazlar!

Sonunda ısınan havanın etkisiyle yazın geldiğini anlamaya başladık. Sevgili Sinem Özusta koordinatörlüğünde ve genç yetenek Armağan Aygencerin objektifinden  çok keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Sizler için tüm ürünleri Oz mağazasında bulabileceğiniz;  “Alaçatı’ya ufak bir kaçamak” valizi hazırladım.

ag_alacati_giris

Ve işte Alaçatı’da boy göstermenin yedi altın kuralı:

ag_acalati_icerik1

1- Topuklularla asla!

Alaçatı ‘nın sokakları hepinizin bildiği gibi arnavut kaldırımı. Topuklu ayakkabılar bana kalırsa hem Alaçatı’nın zorlamalıktan uzak bohem ruhuna uymuyor, hem de yürümeyi zorlaştırıp tehlike arz ediyor. İlla ki giymeniz gereken bi durum söz konusu ise; tercihinizi dolgu topuklardan yana kullanmanızı öneririm.

ag_acalati_icerik6

2- Çok şık ve abartılı olmak yok!

Evet doğru okudunuz. Alaçatı’da fazla şık olmaya gerek yok. İngilizce terim kullanmayı pek sevmesem de “overdressed” kalmak terimi tam da söylemek istediğimi açıklıyor. Pullu payetli bluzler ve abiyeyi andıran elbiselerden uzak durmalısınız.

ag_acalati_icerik2

3- Çanta sorunsalı:

Elde taşınan büyük marka çantalarınızı şehre saklayın! Unutmamalısınız ki; sokaklar ve mekanlar oldukça kalabalık ve dar. Çantanızı portföy ya da ince uzun askılı kullanmaya özen gösterin derim. Hem geçiş sırasında kendinizi ve başkalarını çantanızla çarparak rahatsız etmezsiniz hem de gittiğiniz barlarda koyacak yer aramak durumunda kalmazsınız, benden söylemesi.

 4- Aşırı makyajdan kaçının:

Herşeyin fazlasının zarar olduğunu söylemiyorum tabii ki. Ama abartılı makyaja ne Alaçatı’da ne de başka bir tatil beldesinde yaz aylarında insiyatif tanınmamalı diye düşünüyorum. Yanık ten ve tuzlu su zaten yazın cildin pürüzsüz ve canlı olmasını sağlıyor. Makyaja ne gerek var? Hafif bir göz makyajı ve ruj yeterli oluyor bana kalırsa. Yanık suratın üstüne sürülen fondöten, kat kat pudra ve kapatıcı sabaha kadar süren eğlencelerde sıcakla iyice yapışıyor ve sabahın ilk ışıklarında korkunç bir hal alıyor!

ag_acalati_icerik4

5- Ne kadar çok o kadar iyi!

İşte, herşeyin fazla olduğunu söylemiyorum demiştim. Alaçatı’da ne kadar çok takı takarsanız o kadar iyi! Üstüste birsürü bilezik ve bilekliği karıştırın. Altınları gümüşlerle, gümüşleri renkli iplilerle. Uzunlu kısalı sevdiğiniz kolyelerinizi takın takıştırın. Her parmağınıza bir yüzük, hatta iki yüzük takın. Serçe parmağa takılan taşlı büyük erkek yüzükleri oldukça trend. Halhalı da es geçmemek lazım tabii! Ne kadar çok takarsanız takın, asla fazla olmayacak bana güvenin. Alaçatı Oz mağazasında farklı tasarımcılara ait akseuar ve mücevherleri bulabilirsiniz…

ag_acalati_icerik5

6- Saç aksesuarı yeni toka:

Son birkaç senedir trend olan saç aksesuarları Alaçatı’nın bohem ruhuna çok yakışıyor. Özellikle ince zincir olanlar ilerleyen saatlerde lastik tokaya da dönüşebiliyor. Çiçekliler, taşlılar, zincirliler… Hepsi de bu yaz en sevdiğiniz aksesuarlarınız arasına girmeli.

ag_acalati_icerik7

7- Kıyafet seçimi: Peki ne giymeli?

Uzun, uçuş uçuş elbiseler her zaman iyi durur. Renkli kimonolar sadece gündüz plajları için değil! Akşam, hırka niyetine dar ve kısa elbiselerinizin üzerine alabilirsiniz. İspanyol paça renkli pantolonlarınızın ya da minik şortlarınızın üzerine ince askılı bir badi ile kombinleyebilirsiniz. (Bknz alttaki fotoda Bobo’s @City uçuş uçuş etek) Basic&Co siyah üst ile sade şıklık. Hüsna Sandal’sın el yapımı sandaletleri ile gladyatör şıklığı. (bknz: Hüsna Sandals)

Hep uzun mu giymeli demeyin, renkli mini elbiseler de düz sandaletlerle çok tatlı oluyor. (Epikette Art Dress)

ag_acalati_icerik8

ag_alacati_alisveris

Yazar
More from ozbeoz

Şehirde Neler Oluyor?

Nereye gitmeli, ne yapmalı? Ruhumuzu besleyen etkinlikler Sevgili dostlarım , Sizlerle bundan sonra...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.