2016 Yaz Modası ve Plaj Trendleri

Yaz tatilinin hiç bitmeyecek gibi devam ettiği günlerde 2016 yaz modası ve bu yılın plaj trendleri hakkında merak edilenleri bir araya getirdik.

Günün büyük bir çoğunluğu artık plajlarda geçiyor. Günlük şıklık anlayışı da yaz sezonunda plaj modası ile belirleniyor. Plajlarda boy gösteren plaj elbiseleri, bikini ve mayo modelleri ile bu kombinleri tamamlayan aksesuarlar ise günlük şıklığı gölgede bırakacak parçalardan oluşuyor. Yazın enerjisinin yansıdığı yaz modası kendisini bu yıl plajlarda çok farklı şekillerde gösteriyor.

İşte 2016 yaz modası ve plaj trendleri hakkında bilinmesi gerekenler;

yaz modası plaj trendleri - beyaz

Beyaz Gömlek

Her kadının dolabının vazgeçilmez parçası olan beyaz gömlek modelleri bu yıl plaj trendleri arasında da yerini alıyor. Salaş ve boyfriend kesim beyaz gömlekler tek parça halinde gladyatör sandaletler ile kombinlendiğinde hafif ve çarpıcı bir şıklık ortaya çıkıyor.

yaz modası plaj trendleri - detaylarla gelen şıklık

Detaylarla Gelen Şıklık

2016 plaj modası oldukça renkli ve detaylı parçaların bir araya gelmesi ile farklı bir enerji sunuyor. Açık omuzlar, bohem tarz elbiseler plajların en favorileri arasında yer alırken parçalar ne olursa olsun onları detaylandıran nakışlar 2016 plaj trendleri arasında en popüler olanlardan. Detayına göre parçalara bohem, romantik ya da sade bir şıklık katan nakış detaylı parçaları tamamlayan daha sade aksesuarlar da bu yılın en beğenilenleri arasında yer alıyor.

yaz modası plaj trendleri - kimono ya da kaftan

Kimono ya da Kaftan

Her coğrafyada kadınlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılan geleneksel bir elbise muhakkak vardır. Bu yıl Uzakdoğu esintileri taşıyan kimonolar ve Orta Doğu’nun gizemli mistik dünyasından gelen kaftanlar plajların en trend parçaları arasında yer alıyor. Rahatlık ve şıklığı kolayca bir araya getiren bu parçalar oldukça sade bir şıklık sunuyor. 2016 yaz modasının ışıltılı aksesuarları ile kolayca kombinlenen bu parçalar ile göz alıcı olmamak elde değil.

yaz modası plaj trendleri - püskül

Püskül Detaylar

2015 – 2016 Kış / Sonbahar sezonunda podyumlardan dolaplara göz kırpan püskül detayı bir süre daha şıklığımızın parçası olacak. Önümüzdeki sezonda da bol bol göreceğimiz püskül detayları yaz modasında özellikle elbiselerde fazlasıyla tercih ediliyor. Geometrik desenler ve farklı renkleri püsküllerle biraz daha canlandıran tasarımcıları bu yazın enerjisinin en üst seviyeye taşıyor.

yaz modası plaj trendleri - cesaret isteyen şıklık

Cesaret İsteyen Şıklık

Özellikle plaj çantalarında kullanımı ile dikkat çeken şeffaf detaylar bu yaz elbiselerde de kendisini gösteriyor. Plaj elbiselerine de cesur bir şekilde gelen transparan kumaşlar tatilseverler için cesaret testi oluyor. Transparan kumaşın sadeliğini dantel detaylarla daha çekici bir şekilde ifade eden tasarımlar da cesur kadınların tercihi oluyor.

yaz modası plaj trendleri - gömlek

Gömlek Elbise

Farklı boy seçenekleri ile sunulan gömlek elbise modelleri bu yazın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Etek boylarının bu yıl biraz daha uzamasıyla birlikte gömlek elbiseler de genellikle midi boylarda tercih ediliyor. Jean ya da keten kumaşların ön plana çıktığı gömlek elbise modelleri yazın plaj sonrası şıklık için de oldukça ferah bir alternatif oluyor.

yaz modası plaj trendleri - hasır

Aksesuarda Vazgeçilmez Hasır Dokusu

2016 yaz modası aksesuar seçiminde biraz geçmişe gitmemize sebep oluyor. Bir dönemim vazgeçilmezi olan hasır şapka ve çantalar plajların en çok dikkat çeken iki aksesuarı oluyor. Deri detaylı olan sandaletlerin özellikle gladyatör modelleri de bu yıl hasır aksesuarlar ile birlikte en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

More from Sinem Özusta

EÇEV İçin Eli Belinde

Bir yıl süresince Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) adına Canan Alimdar tarafından...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.