2016 Yaz Modası İçin Vintage Öneriler

Yaz ayını vintage detaylar ile tamamlayarak kendinize özgü bir 2016 yaz modası yakalamanız için keyifli önerileri bir araya getirdik.

1900’lü yılların ortalarında ortaya çıkan ve günümüzde eklenen ufak değişiklikler göz alıcı ve kendine has bir şıklık sunan vintage akımı büyük beğeni topluyor. 20. yüzyıl ve öncesinden kalan tüm parçalar vintage olarak tanımlanıyor. Hasar uğramadan ya da ufak tadilatlarla hayat verilen parçalar, günümüze kadar ulaşabildikleri için kalite konusunda sorgulanmıyor.

Vintage bir tarz yakalamak ve bu tarzı doğru parçalar ile ortaya çıkarmak oldukça zordur. Vintage bir şıklık yakalamak isterken eski moda bir mankene dönüşmek oldukça kolaydır. Şıklığı ince bir çizgide sunan vintage modası ile ilgili gelen ilhamlar sizin tarzınız için de ufak bir fikir kaynağı olabilir.

çiçek desenler - ozbeoz

Çiçekli Desenler

Günümüzün modern çizgilerinin karşısında duran çiçekli desenler modern kadının dolabında pek yer bulamasa da vintage modası için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Romantik olarak adlandırılan çiçek desenleri vintage tarz söz konusu olduğunda feminen bir stilin olmazsa olmazı oluyor. Doğru oranda kullanılan floral desenler vintage şıklığı ortaya çıkarıyor.  Bahar renklerinin toprak tonlarla bir araya geldiği kombinler  sakin bir vintage tarz elde etmenizi sağlıyor. Yaz renklerinin deniz tonları ile karşı karşıya geldiği daha canlı kombinler çiçekli desenlerin karşımıza çıktığı kombinler arasında bulunuyor.

mini ceket - ozbeoz

Mini Ceketler

Çalışan kadının dolabının vazgeçilmezi olarak bilinen her genç kadının dolabında casual ya da formal şıklık farketmeksizin ceket modellerinin de vintage parçaları bulunuyor. Her mevsimde şıklığın tamamlayıcısı olan ceket modelleri vintage şıklığın da bir parçası. Yüksek bel pantolonlar ve uzun eteklerle tamamlanan mini ceketler vintage havayı göz alıcı bir şekilde sunuyor.

uzun etek - ozbeoz

Uzun Etekler

Audrey Hepburn, Bridget Bardo ve Sophia Loren gibi ikonlar aklınıza geldiğinde ilk canlanan görüntü unutulmaz kıyafetleri oluyor. Kabarık uzun etekli elbiseleri ya da kalem kesim uzun etekleri ve bu kıyafetleri tamamladıkları uzun, zarif eldivenleri ile bu ikonlar şıklığın tanımı olarak biliniyor. Uzun etekleri bisiklet yaka trikolar, mini ceketler ya da farklı gömleklerle kombinleyebilirsiniz. Fular, şapka gibi aksesuarlar ile kolayca tamamlanan bu vintage şıklık ile vazgeçilmez kombinleriniz arasında girmeye aday.

feminen cizgiler - ozbeoz

Feminen Çizgiler

Vintage kıyafetlerin genel olarak bohem tarzı yansıttığı algısının yanında bu tarzın oldukça feminen olduğunun da unutulmaması gerekiyor. Bilekten bağlı yüksek topuklar ile tamamlanan kalem etekler oldukça feminen bir şıklık sağlıyor. Gömleklerin altında göz kırpan çekici madalyonlar ise feminen vintage tarzın en önemli aksesuarı oluyor. Kadınsı çizgileriyle öne çıkan dantel detaylı gömlekler vintage modasının feminen tarzını ortaya çıkarıyor.

lastikli bluz - ozbeoz

Lastikli Tasarımlar

Belden lastikli üst parçalar vintage tarzının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 1960’lı yılların denizci tarzı, çiçekli ya da bohem farketmeksizin her konsepte uygun olan beli lastikli kazakları yüksek bel pantolonlar ya da uzun etekler ile kombinleyebilirsiniz. 2016 yaz modası için balon kollu beli lastikli bluz modellerini de çiçek desenli uçuş uçuş etekler ile bir araya getirerek kendinize has bir tarz yakalayabilirsiniz.

Vintage parçaları sevenlerin ilgi ile okuyacağı Eskimeyen Trend Giyim Önerileri yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Yazar
More from ozbeoz

İçtenlikle Gülümsemek için 10 Neden

Pırıl pırıl bir gülümsemek insanın hem kendi dünyasını hem çevresini aydınlatır. Sevgi...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.