2016 Yaz Modası Bize Neler Getirdi?

2016 yaz modası ile birlikte kıyafetlerin yansıttığı enerjinin artması ve doğanın daha canlı bir hale gelmesi moda tutkunlarının seçimlerine yansıyor.

Herkes yazı çok seviyor ama yazın insanın kendi stilini ortaya koyması diğer tüm zamanlara göre daha kolay oluyor. Yaz mevsiminin akıcılığı, enerjisi ve elbette sıcaklığı bu durumu oldukça kolaylaştırıyor. İnsanın mecburiyetten dolayı taşımak zorunda olmadığı ağır parçaların gidişiyle birlikte daha özgür hissettiren parçaların dolaplardan moda tutkunlarına göz kırpmasın yazın en keyifli mevsimler arasında yer almasını sağlıyor. 2016 yaz modası trendleri de ferahlığı ve enerjisi ile sokaklarda kendini kolayca fark ettiriyor.

ozbeozcom-2016-yaz-modasi-1
ozbeozcom-2016-yaz-modasi-2

2016 Yazının Resmi Renkleri: Soluk Pembe ve Bebek Mavisi

Bir sezonun renkleri açıklandığında genellikle şu cümleler ortaya çıkar; “taba rengi ve kahve tonları”, “beyazın hakimiyeti sokaklarda olacak”. 2016 yaz modası için açıklanan renkler ise oldukça şaşırtıcı ve etkili oldu. Öncelikle çok farklı iki rengin açıklanmış olması dikkatleri çekerken, naifliği ile bilinen renkler 2016 İlkbahar / Yaz modasına pastel tonlarıyla gelecek zarafetin habercisi oldu. Pembe ve mavinin yanında yeşil ve sarının pastel tonları da podyumlarda, vitrinlerde ve tasarımcıların eserlerinde yerini aldı. Yazın enerjisinden bahsederken naif ve pastel tonlar biraz ilginç olsa da bu 2016 yaz modası için birbirinden göz alıcı mücevher tonları da kıyafetleri güzelleştirdi. Ateş tonlarının yanında gelen çöl renkleri, kumsal ateşinin enerjisi ile mükemmel bir uyum sağlarken her dönemin vazgeçilmezleri arasından göz kırpan metalik renkler de denizin ve güneşin ışıltısıyla bir araya geldiğinde oldukça göz alıcı olmanızı sağlayacak.

Yazın Getirdiği Özgürlük ve Trendler

Beyaz her yaz mevsiminde yaz modası ne olursa olsun ikon olarak insanların tercih ettiği renkler arasında yer alıyor. Beyaz rengi beyaz ile kombinlemek ise yaz mevsiminin en keyifli stillerinden birisi olmayı her dönemde başarıyor. Spagetti askılı slip elbiseler 90’lardan beri vazgeçilmez parçalar arasında yer alırken bu 2016 yaz modası renkleri ile bir araya gelerek dolaplarda yerini alıyor. Bu yazın en bariz dekoltesi olan omuz dekoltesi, anvelop kesimler ile birlikte kullanıldığında dikkat çekici kombinler ortaya çıkmasını sağlıyor. Günlük kombinlerde sokak modası hakimiyeti basic tshirtlerin rahatlığı ile bütünleniyor. Omuz dekoltesine alternatif olarak karpuz kol ve gösterişli kol kesimleri bu yaz günlük şıklığı yükseltmek için tercih ediliyor.

ozbeozcom-2016-yaz-modasi-3
ozbeozcom-2016-yaz-modasi-4

Kışın etkisini gösteren püskül detaylar 2016 yaz modası parçaları arasında da kendisine yer buluyor. Sonbahar / Kış moda trendleri arasında göz kırpan Viktoryen esintili tasarımlar bu yaz daha yoğun bir şekilde sunuluyor. Bir önceki sezonda çokça tutulan bu akım bir süre daha dolaplarımızda yerini koruyacak hatta kült parçaları ile kalıcı olacağa benziyor. Bir dönemin ikonik parçaları arasında yer alan bele bağlanan gömlek ve ceketler bu yaz oldukça farklı kombinlerde yer buluyor. Şeffaf tunikler, dik yaka elbiseler, asimetrik kesim bluzlar yaz kombinlerini hareketlendirecek parçalar olarak moda tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Yazın vazgeçilmezleri arasında uzun süredir yer alan bohem elbiseler, sandaletler ise en sevdiklerimiz olarak hala rağbet görüyor.

More from Sinem Özusta

Bohem Tarzı İle 70ler Modası

Karmaşık moda akımı olarak bilinen ve bohem tarzı ile her zaman trend...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.