2016-2017 Sonbahar Kış Sezonu Abiye Trendleri

Yeni sezon trendleri hem moda haftaları hem de moda haftaları süresince beğeni toplayan sokak stili parçaları ile belirlendi. Kış modası abiye trendleri 2016-2017 Sonbahar/Kış Sezonu için öne çıkarılan tüm parçalar gibi iddialı olmayı gerektiriyor.

Renkler, aksesuarlar ve kombinler bu sezonun oldukça şık ve göz alıcı geçeceğinin garantisini verirken abiye trendleri de belli oldu. 2017 yılının yaklaşması ile beraber bu yıl içerisinde moda olacak olan abiye çeşitleri yavaş yavaş kendilerini göstermeye başlıyor. Geride kalan sezonun abiye modasında çokça kullanılan çiçekli desenler bu sezonda bizleri neler bekliyor merak konusu. Çiçek desenleri yeni sezon abiye tasarımlarında da yer alırken yavaş yavaş yerini doğadan esinlenen modellere bırakıyor. Kumaşlar ise dümdüz tek renk kullanıldığı gibi değişik desenlerde barındırabiliyor.

abiye trendleri

Renklerde Değişiklik

Son senelerde canlı renkler oldukça popülerdi ancak 2017’de bizleri daha soft ve yumuşak renkler bekliyor. Pastel pembe, somon, sarı ve mavi renkler bu sene ön plana çıkan renkler arasında yer alıyor. Bu siyah, kırmızı, orman yeşili ve gece mavisi gibi abiye trendleri için ikonik renklere tamamen veda ettiğimiz anlamına gelmiyor. Ancak pastelin hakimiyeti biraz daha artıyor. Tıpkı renkler gibi son senelerde gördüğümüz uzun abiye modellerininde de değişim yaşanıyor.  2017 yılı ile beraber artık diz altında biten ve kalem etek diye tabir edilen daha kısa modeller tercih edilecek.

abiye trendleri

Vintage’a Dönüş

Vintage giyim stiline olan ilgili her geçen gün biraz daha artıyor. Bu akımı başarılı bir şekilde kullananlar oldukça dikkat çekici stilleri ile öne çıkıyor. Ancak vintage stil yapmak oldukça zorlu. Parçalarının seçimi ve kalitesi kombin için büyük önem taşıyor. İddialı olmanın adı bu sezon vintage kombin yapmaktan geçiyor. Yeni trendlerde özellikle V yakalar ve volanlı kollar dikkatleri üzerine çekiyor. Vintage’ın tekrar geldiğini gösteren abiyeler özellikle davetlerde ve organizasyonların vazgeçilmezlerinden biri halini alacak. Taşlı, payetli, boncuklu detaylara rağmen bu seneki abiye modasının geçen senelere göre daha da sadeleştiğini görüyoruz. Özellikle vücuda tam oturan dar kalıplı ve uçuşmayan kıyafetler 2017’nin gözdeleri arasında yer alacak.

Eteklerde Yeni Moda

Bu sene abiyeler hem tasarım hem de renk olarak daha sade bir hale dönerken eteklerde bunu takip ediyor. 2017’de şık olmanın yolu kısa, kalem boy modellerden ve elbiselerin kesiminden geçiyor. Kupları iyi oturmuş, esprili kalıplara sahip ve püskül gibi detaylarla bezenmiş abiyeler bu sene kullanılmıyor. Ağır renklerin taşıyabileceği detaylı modeller yerine pastel renklerin taşıyabileceği daha sade modeller ön plana çıkıyor. Bu sezonda renklerin baskın etkisi tüm abiye trendleri için yön verici oluyor.

abiye trendleri

En Sevilenlere Elveda

Uzun bir süredir abiye severlerin vazgeçilmezlerinden birisi olan straplez elbiseler bu sene aramızdan ayrılıyor. Çift askılı, balık kesim ve tek omuz elbiseler bu senenin ön planda olan seçeneklerinden olacak. Tek omuz elbiselerde ise yıllardır alışılmış olan ikonik abiye renklerini bol bol göreceğiz. Renk konusunda net çizgileri olanlar için bu yıl tek omuz abiye modelleri kurtarıcı olacak. Geçen yazı istila eden pileli etekler ise bir süreliğine dolaplardaki yerini alacak. Hareketli detayların değil sade tasarımların öne çıktığı 2017 abiye trendleri sezonun aykırı makyaj seçimlerini de açıklıyor.

Hoş geldin Tafta

Bu sene abiye modellerinde en çok göreceğimiz kumaş seçenekleri arasında yer alanlardan bir tanesi de tafta kumaş. Özellikle soft renklerin ve dar kalıplı seçeneklerin ön plana çıktığı bu yılda tafta ile minimal bir çabayla mükemmel bir şıklık elde etmek mümkün. Kadınların kullanmayı çok sevdiği kumaşlar arasında yer alan tafta geri dönüşüyle göz dolduracak gibi gözüküyor.

 

More from Sinem Özusta

Modası Geçmiş ya da Vintage

Modası geçmiş ile vintage arasında oldukça ince bir çizgi var. Tıpkı Retro...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.