2016 – 2017 Sonbahar / Kış Modası ve Haute Couture Moda Haftası

Modanın kalbinin attığı yerlerden birisi olan Paris’te her yıl düzenlenen Haute Couture Moda Haftası 2016 – 2017 Sonbahar / Kış modası hakkında güzel ipuçları verdi.

Temmuz ayının ilk haftası başlayan ve modaseverlere pek çok harika görsel şölen izleme fırsatı sunan Paris Haute Couture Moda Haftası süresince yaşananları sizin için derledik. Moda dünyasına yeni adım atanların, moda dünyasının devlerinin ve pek çok modaseverin katılımı ile gerçekleşen moda haftasında önümüzdeki sezonun renkleri ve çizgilerine dair birbirinden güzel tüyolar yer aldı.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-1

Haute Couture Moda Haftası – 1. Gün

Moda dünyasında basamakları yavaş yavaş çıkmaya başlayan Alberta Ferretti’nin defilesi ile başlayan moda haftasının ilk gününde Ulyana Sergeenko ve Atelier Versace’nin defileleri de iddialı bir başlangıç için fazlasıyla göz alıcı parçalar içeriyordu. Moda haftasının ilk günü 2016 – 2017 Sonbahar / Kış modası hakkında oldukça çarpıcı detaylar sundu. Soft renklerin hakimiyeti ile önümüzdeki sezonda pastel tonların yükselişine tanıklık edeceğiz.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-2

Soft renklere eşlik eden püskül detaylar geçen kış sezonunda tasarımlarda etkisini hissettirmeye başlamış olsa da yeni kış sezonunda çok daha fazla göreceğimiz detaylar arasında bulunuyor. 1920’li yılların eğlence dünyasına bakış atmak kadar keyifli ve enerji dolu bir kış modası bizleri bekliyor. Püsküllerin yanında kullanılan payetler, transparan kumaşların canlandıran pırıltılı işlemelerle renklerin değil detayların hakim olduğu bir sezon yaşanacak.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-3

Haute Couture Moda Haftası – 2. Gün

Haute Couture Moda Haftası’nın 2. Gününde podyumda yer alan tabiri caizse ağır toplar gelecek sezonun hatlarının çok daha net bir şekilde belirginleşmesini sağladı.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-4

Yüksek enerjisi ve sıradışı tasarımları ile moda dünyasının enerjisini de yükselten isim Schiaparelli ile başlayan ikinci gün Dior’un siyah beyaz sunumu ile devam etti. Giambattista Valli ve Ralph & Russo moda haftasına damgasını vuranlar arasında yer aldı.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-5

2. günde yine her sezonun vazgeçilmezi olan siyah ve beyazın mükemmel uyumunu izleme şansı yakalayanlar aynı zamanda masallarda giyilebilecek kadar zarif ve soft elbise tasarımları ile de büyülendi.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-8

Haute Couture Moda Haftası – 3. Gün

3. günde ise yine dünya moda trendlerine yön verenlerin göz alıcı şovları izleyenleri bütün ihtişamı ile bekliyordu.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-6

Chanel, Giorgio Armani Privé, J.Mendel, Alexis Mabille isimleri 3. güne ve moda haftasına damgasını vuran isimler oldu.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-7

Chanel her yıl olduğu gibi bu yılda farklı bir konseptle podyumdaydı. Armani Privé’in siyah ve gümüş rengini birlikte kullandığı koleksiyonu büyük beğeni topladı.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-9

Haute Couture Moda Haftası – 4. Gün

Moda haftasının 4. Gününde ise farklı dönemlerden ilham alan defileler modaseverlerinin beğenisine sunuldu. İlhamını New York şehir yaşamından alan Elie Saab’ın koleksiyonunda kristal detaylar ve kuş tüyleri göze çarptı.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-10

Saab’ın koleksiyonunda yer alan parçaların aynı zamanda çocuklar için olan özel versiyonları da defilede yer aldı. Elie Saab’ın ardından 1970’li yıllardan esinlenen kreasyonu ile beğeni toplayan Zuhair Murad’ın defilesi başlıyor.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-11

Murad’ın koleksiyonunda da kristal detaylar oldukça ilgi çekiyor.Son günün defilelerine yansıyan tarihsel yolculuklar Pierpaolo Piccioli ile Maria Grazia Chiuri’nin Valentino için hazırladığı son kreasyonda da devam ediyor.

ozbeoz-2016-2017-kis-modasi-12

Rönesans ve William Shakespeare döneminden esintiler içeren koleksiyon da pelerinler, dik yaka elbiseler ve kabarık etekler ön plana çıkıyor.

More from Sinem Özusta

#tasarımcısohbetleri: Ayşe Rodoslu

#tasarımcısohbetleri 'nin ilk konuğu Ayşe Rodoslu ile, hayalleri, tasarım anlayışı ve 'zamansız'...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.