2016 2017 Sonbahar / Kış Makyaj Trendleri

Kış defilelerini ilgi ile izlediğimiz bir dönemin sonunda sadece bu yılın trend olacak parçalarını ve tarzlarını öğrenmedik. Sonbahar Kış defileleri ile birlikte yeni sezonun makyaj trendleri de ortaya çıkmaya başladı.

Hem iddialı hem de sade parçaları görme imkanı sunan defilelerin ortak özelliği ise iddialı makyaj detayları oldu. Canlı ve göz alıcı renklerin yanı sıra makyaj uygulamalarında farklılık yaratacak bazı trendler de hayatımıza bir anda girdi. Yeni sezonun makyaj trendlerini incelemek için genel olarak göz makyajı ve dudak makyajı olarak iki farklı noktaya odaklanmamız gerekiyor. Yeni sezonda birbirini tamamlayacak ya da kontrast oluşturarak öne çıkacak olan bu iki makyaj için birbirinden ilginç renkler ve uygulamalar söz konusu.

 

makyaj-trendleri-1

Göz Makyajının Vazgeçilmezleri Şekil Değiştiriyor

Bu sezon New York fashion week süresince bol bol karşılaştığımız bakır tonları göz makyajının öne çıkan renkleri arasında yer alıyor. Her tonu ile dikkat çeken renklerin tamamlayıcısı geçtiğimiz sezonun vazgeçilmezi olan uzun ve dolgun kirpikler oluyor. Renkli göz makyajının mevsimin soğukluğunu alacağı göz makyajı detaylarında sarı, yeşil ve turuncu gibi gökkuşağı renkleri ön plana çıkıyor. Renkler çok canlı olsa da düşük pigmentli seçenekler çok tercih edilmiyor. Tüm parlaklığı ve canlılığı ortaya çıkaran yoğun pigmentli göz farları kullanılıyor. Renkli farlar birlikte kullanmak ya da ayrı ayrı kullanmak mümkün. Göz makyajında renkli farlar ve dolgun kirpiklerin iddiası daha doğal kaşlar ile dengeleniyor. İnceltilmiş ya da kalınlaştırılmış özel tasarım kaş şekilleri bu sezonda yerini doğallığa bırakıyor. Fazla renkli olmak istemeyenler ise geçen sezonun popüleri olan doğal makyajı bu sezonda rahatlıkla kullanabilecek. Nude makyaj olarak da bilinen ve makyajsız bir görüntü elde etmeyi mümkün kılan doğal makyaj gündemde kalmaya devam ediyor. Göz makyajı denildiğinde eşsiz ve kadınsı duruşu ile herkesin aklına gelen eyeliner bu yılın da gözde makyaj malzemeleri arasında yer alıyor. Eyeliner kullanımında kuyruklu şekillendirmeler geçtiğimiz yılın modasıyken yeni sezonda daha geometrik şekiller ön plana çıkıyor.

 

makyaj-trendleri-3

Çarpıcı Dudaklar Kışa Renk Katacak

Dudak makyajında dikkat çeken iki renk yeni sezonun trendlerini belirliyor. Kış mevsiminin soğukluğunu ısıtan kırmızı ve gri renkli havaların en mükemmel tamamlayıcısı siyah dudak makyajının en önemli iki rengi olacak. Dolgun kirpikler, doğal kaşlar ve çarpıcı bir kırmızı ile makyajı tamamlamak ve tek bir alanda patlama etkisi vermek bu kışın en gözde trendi olacak. Kırmızının ihtişamının yanında siyahın sertliği ve asaleti de oldukça dikkat çekici. Bu sezon gotik makyaj öğeleri dikkatleri çekiyor. Siyah ve koyu bordo rujlar gotik dudak makyajının en çok tercih edilen tamamlayıcıları arasında yer alıyor. Gökkuşağı renklerini baskılamak ya da dolgunlaştırılmış kirpiklerle uyum yakalamak için koyu renkler yeni sezonda tercih edilecek. Bu kadar çarpıcı detayın yanında daha sade ve sakin bir makyaj isteyenler için pembenin pastel tonları kurtarıcı oluyor. Pastel tonlar her sezonda kendine kolayca yer edinirken bu sezonda karşımıza pembe tonları ile ve dudak makyajında çıkıyor. Işıltılar ve simlerle daha da ön plana çıkarabileceğiz pastel tonlar özellikle doğal makyaj sevenlerin imdadına yetişecek. Sıfır göz makyajında bile rahatça kullanabileceğiniz pastel pembe tonlar kışın durgun havasına farklı bir ışıltı katacak.

Yazar
More from ozbeoz

Karışık Duyguların Şehri İzmir, Kadın, Sanat

İzmir gibiyim… Bir o kadar karmakarışık ve bir o kadar durağan ve...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.