Şehirde Neler Oluyor: Mart

Sevgili Dostlarım,

Sizlere mart ayı için iki özel etkinlik seçtim .İlki Sertap Erener’in Oda Müziği Projesi. Sesiyle beni her zaman büyülemiş olan Sertap bu defa sesini bize direkt olarak ulaştırmak için akustik bir proje ile karşımıza geliyor. Eminim mükemmeldir.

İkinci seçimim ise gene bir klasik Anadolu Ateşi dans grubunun 15.Yıl Özel Gösterisi,bu performansı seçmemin en önemli nedenlerinden tam da ihtiyacımız olan kültürlerin birleşmesi ve kaynaşmasını hedefleyen ,barış mesajları veren bir dans portresi olmasıdır. Ekibin her zaman alıştığımız üst düzey bir show sahneleyeceğine eminim.

Sertap’ın Oda Müziği Projesi

Sertap Erener. Çok sevdiğim şarkıcılardandır.

O benim için hiç tanışmış olmamama rağmen sadece Sertap olmuştur hep. Kendime o kadar yakın hissetmişimdir. Onu ilk Sezen Aksu’nun vokalisti olarak konserlerde dinledim. Sezen programının bir yerinde onu ve Harun Kolçak’ı sahneye davet eder ve şarkılar söyletirdi.

Daha sonra 1992 yılında Sakin Ol albümündeki Aldırma Deli Gönlüm beni Sertab’a daha çok bağladı. Sonra gelen Lal ,Rüya ,Aslolan Aşktır ve hele hele de Sevdam Ağlıyor şarkıları beni iyi bir Sertap fanatiği yaptı diyebilirim.

Veeee tabii ki 2003 yılı Eurovision birinciliği…..

Sertap bu birincilikle müzikteki varlığımızı da tüm dünyaya bir kez daha duyurdu.

Sertab’ı genelde pop ağırlıklı şarkı ve albümleri ile tanıdık ama caz ve akustik çalışmaları da çok fazladır ve ben çok beğenirim.

Şimdilerde de yeni bir proje ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

25 yıl içinde biriktirdiği şarkılarının akustik sunumlarını gerçekleştireceği”Sertab’ın Oda Müziği’projesi İzmir,Bursa,Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek.

Bu performansın çok güzel olacağına ve o güzelim şarkıların akustik versiyonların kulaklarımıza çok iyi geleceğine eminim.

Program ve bilet organizasyonu için http://www.biletix.com adresine başvurabilirsiniz.

İyi seyirler dilerim.

15.Yıl Anadolu Ateşi Özel Gösterisi

Bildiğimiz gibi Anadolu Ateşi projesi Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğini barışla harmanlayarak dünyaya sunmayı hedeflemektedir.

1999 yılında ilk adımı atıldı ve 2001 yılında 3-4 gösteri için plan yapıldı.Fakat o kadar büyük bir ilgi gördü ki,hem Türkiye programları uzatıldı hem de yaptıkları Dünya ve Avrupa turneleri ile 80 den fazla ülkede,dünyanın en önemli gösteri merkezlerinde performans sergileyerek bugünlere geldi.

Dünyanın sayılı dans gruplarından biri olan ekip bize 15 yıllık çalışmalarını sentezleyerek özel bir gösteri hazırladı.

Bize de gidip bu muhteşem gösteriyi seyretmek kalıyor.Program ive bilet organizasyonu için http://www.biletix.com adresine başvurabilirsiniz.

Keyifli seyirler dilerim.

Bu yazının etiketleri
,
More from Nilgün Tiyanşan

MELIE by Melike Kapıcıoğlu

Romantik, zamansız ve zarif tasarım markası MELIE 'nin yaratıcısı Melike Kapıcıoğlu'yla tasarımları, mücevhere...
Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir